Citroen C4 X vs Togg T10F
35 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen C4 X vs Togg T10F karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Togg T10F, 5 kategorinin 4 tanesini alıyor.
Genel değerlendirmede Togg T10F öne çıkıyor (Kalite 79 - 70). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2025). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 44Performans63
- 76Ekonomi78
- 49Kullanışlılık59
- 78Güvenlik94
- 100Konfor & Donanım100
20 ölçütten 17'i karşılaştırıldı.
- T10F daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- T10F 0-100 km/s'e 1,9 sn daha hızlı ulaşıyor.
- T10F 62 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C4 X E-C4 X Max 115 KWD · Sedan · 2024–2026₺2.340.000 | Togg T10F T10F V2 RWD Uzun Menzil 160KWD · Sedan · 2025–2026₺2.375.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 156 | 218EN İYİ |
| TorkNm | 260 | 350EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 9,5 | 7,6EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Arkadan itiş |
| Azami hızkm/s | 150 | 185 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 65 | 71 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 415 | 523EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0 | 0 |
| Enerji tüketimikWh/100km | 15,0 | 16,5 |
| BataryakWh | 51,0 | 88,0 |
| DC hızlı şarj (10-80%)dk | 30 | 28 |
| Bagaj hacmiL | 510 | 511 |
| Aks mesafesimm | 2.670 | 2.890EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapıkarşılaştırma dışı | - | 4 |
| Uzunlukmm | 4.600 | 4.796 |
| Genişlikmm | 1.800 | 1.859 |
| Yükseklikmm | 1.520 | 1.434 |
| Ağırlıkkg | 1.319 | 2.000 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 5EN İYİ |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | Adaptif | Adaptif |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 10" | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Var | - |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Yarı deri |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺2.340.000 | ₺2.375.000 |
| Yıllık MTV | ₺6.974 | ₺14.586 |
| Yıllık değer koruma% | 83,6 | 99,0 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C4 X mi Togg T10F mu?
Citroen C4 X ile Togg T10F D segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C4 X için ₺2.340.000, T10F için ₺2.375.000; C4 X ₺35.000 (%1) daha ucuz.
C4 X elektrik motorla 156 HP, T10F elektrik motorla 218 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C4 X için 9,5 sn, T10F için 7,6 sn; T10F 1,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C4 X için yaklaşık ₺65, T10F için ₺71 tutuyor; C4 X her 100 km'de ₺6 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil C4 X için yaklaşık 415 km, T10F için 523 km; uzun yolda T10F daha seyrek durur.
Uzunluk C4 X için 4.600 mm, T10F için 4.796 mm; T10F 196 mm daha uzun. Aks mesafesi T10F tarafında 220 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C4 X için 510 litre, T10F için 511 litre; aile ve uzun yol kullanımında T10F 1 litre önde.
Euro NCAP'te C4 X 4 yıldız (2021), T10F 5 yıldız (2025) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı C4 X için 6, T10F için 7.
Yıllık MTV C4 X için yaklaşık ₺6.974, T10F için ₺14.586. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre C4 X yılda yaklaşık %16, T10F %1 değer kaybediyor; T10F değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi C4 X için 2 yıl, T10F için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Togg T10F 79 puanla önde (diğeri 70). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse C4 X, bagaj ve aile kullanımıysa T10F daha mantıklı bir seçim.
- C4 X mi T10F mi daha ucuz?
- C4 X. Güncel kasko değeri ₺2.340.000, T10F için ₺2.375.000; aradaki fark ₺35.000.
- C4 X mi T10F mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C4 X. 100 km için ₺65 harcıyor, T10F ₺71; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺972.
- C4 X mi T10F mi daha geniş?
- Bagajda T10F: 511 litre, C4 X için 510 litre. Aks mesafesinde T10F önde.
- C4 X mi T10F mi daha az değer kaybediyor?
- T10F. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp T10F için %1, C4 X için %16.









