Citroen C4 X vs Opel Insignia
31 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen C4 X vs Opel Insignia karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Opel Insignia, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Insignia genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından C4 X daha iyi: 65 ₺/100km / 351 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Opel Insignia öne çıkıyor (Kalite 62 - 60). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 44Performans37
- 76Ekonomi62
- 49Kullanışlılık55
- 67Güvenlik87
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.
- Insignia daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- C4 X her 100 km'de yaklaşık 286 ₺ daha az enerji harcıyor (%82 daha ekonomik).
- Insignia tek depoyla ~877 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C4 X E-C4 X Max 115 KWD · Sedan · 2024–2026₺2.340.000 | Opel Insignia Insignia 1.5 Dizel 122 AT8 Ultimate PrestijD · Sedan · 2020–2020₺2.353.494 |
|---|---|---|
| GüçHP | 156EN İYİ | 122 |
| TorkNm | 260 | 300EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 9,5EN İYİ | 10,6 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 150 | 201 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 65EN İYİ | 351 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 415 | 1.292EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0EN İYİ | 126 |
| Bagaj hacmiL | 510 | 490 |
| Aks mesafesimm | 2.670 | 2.829EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapıkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Uzunlukmm | 4.600 | 4.897 |
| Genişlikmm | 1.800 | 1.863 |
| Yükseklikmm | 1.520 | 1.455 |
| Ağırlıkkg | 1.319 | 1.426 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 5EN İYİ |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Klimakarşılaştırma dışı | Çift bölgeli | - |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Adaptif | - |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 10" | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Var | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺2.340.000 | ₺2.353.494 |
| Yıllık MTV | ₺6.974 | ₺5.220 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 83,6 | - |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C4 X mi Opel Insignia mı?
Citroen C4 X ile Opel Insignia D segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C4 X için ₺2.340.000, Insignia için ₺2.353.494; C4 X ₺13.494 (%1) daha ucuz.
C4 X elektrik motorla 156 HP, Insignia dizel motorla 122 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C4 X için 9,5 sn, Insignia için 10,6 sn; C4 X 1,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C4 X için yaklaşık ₺65, Insignia için ₺351 tutuyor; C4 X her 100 km'de ₺286 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil C4 X için yaklaşık 415 km, Insignia için 1.292 km; uzun yolda Insignia daha seyrek durur.
Uzunluk C4 X için 4.600 mm, Insignia için 4.897 mm; Insignia 297 mm daha uzun. Aks mesafesi Insignia tarafında 159 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C4 X için 510 litre, Insignia için 490 litre; aile ve uzun yol kullanımında C4 X 20 litre önde.
Euro NCAP'te C4 X 4 yıldız (2021), Insignia 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV C4 X için yaklaşık ₺6.974, Insignia için ₺5.220. Garanti süresi C4 X için 2 yıl, Insignia için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Opel Insignia 62 puanla önde (diğeri 60). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- C4 X mi Insignia mı daha ucuz?
- C4 X. Güncel kasko değeri ₺2.340.000, Insignia için ₺2.353.494; aradaki fark ₺13.494.
- C4 X mi Insignia mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C4 X. 100 km için ₺65 harcıyor, Insignia ₺351; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺42.934.
- C4 X mi Insignia mı daha geniş?
- Bagajda C4 X: 510 litre, Insignia için 490 litre. Aks mesafesinde Insignia önde.







