Citroen C4 X vs Opel Insignia
37 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen C4 X vs Opel Insignia karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Opel Insignia, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Insignia genel puanda önde, ancak 0-100 km/s bakımından C4 X daha iyi: 9,3 sn / 10,6 sn.
Genel değerlendirmede Opel Insignia öne çıkıyor (Kalite 62 - 54). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 42Performans37
- 57Ekonomi62
- 49Kullanışlılık55
- 67Güvenlik87
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Insignia daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- Insignia tek depoyla ~366 km daha fazla yol gidiyor.
- Insignia 159 mm daha uzun aks mesafesiyle arka diz mesafesinde avantajlı.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C4 X C4 X Max 1.2 MHEV 145 eDCS6D · Sedan · 2026–2026₺2.345.000 | Opel Insignia Insignia 1.5 Dizel 122 AT8 Ultimate PrestijD · Sedan · 2020–2020₺2.353.494 |
|---|---|---|
| GüçHP | 145EN İYİ | 122 |
| TorkNm | 230 | 300EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 9,3EN İYİ | 10,6 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 202 | 201 |
| Motor hacmicc | 1.200 | 1.500 |
| Silindir | 3 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 9 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 355 | 351 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 926 | 1.292EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 122 | 126 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,4 | 4,8 |
| Bagaj hacmiL | 510 | 490 |
| Aks mesafesimm | 2.670 | 2.829EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapıkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Uzunlukmm | 4.600 | 4.897 |
| Genişlikmm | 1.800 | 1.863 |
| Yükseklikmm | 1.520 | 1.455 |
| Ağırlıkkg | 1.319 | 1.426 |
| DepoL | 50 | 62 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 5EN İYİ |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | Çift bölgeli | - |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Adaptif | - |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 10" | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Var | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺2.345.000 | ₺2.353.494 |
| Yıllık MTV | ₺6.902 | ₺5.220 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C4 X mi Opel Insignia mı?
Citroen C4 X ile Opel Insignia D segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C4 X için ₺2.345.000, Insignia için ₺2.353.494; C4 X ₺8.494 (%0) daha ucuz.
C4 X benzin motorla 145 HP, Insignia dizel motorla 122 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C4 X için 9,3 sn, Insignia için 10,6 sn; C4 X 1,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C4 X için yaklaşık ₺355, Insignia için ₺351 tutuyor; Insignia her 100 km'de ₺4 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil C4 X için yaklaşık 926 km, Insignia için 1.292 km; uzun yolda Insignia daha seyrek durur.
Uzunluk C4 X için 4.600 mm, Insignia için 4.897 mm; Insignia 297 mm daha uzun. Aks mesafesi Insignia tarafında 159 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C4 X için 510 litre, Insignia için 490 litre; aile ve uzun yol kullanımında C4 X 20 litre önde.
Euro NCAP'te C4 X 4 yıldız (2021), Insignia 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV C4 X için yaklaşık ₺6.902, Insignia için ₺5.220. Garanti süresi C4 X için 2 yıl, Insignia için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Opel Insignia 62 puanla önde (diğeri 54). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse Insignia, bagaj ve aile kullanımıysa C4 X daha mantıklı bir seçim.
- C4 X mi Insignia mı daha ucuz?
- C4 X. Güncel kasko değeri ₺2.345.000, Insignia için ₺2.353.494; aradaki fark ₺8.494.
- C4 X mi Insignia mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Insignia. 100 km için ₺351 harcıyor, C4 X ₺355; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺555.
- C4 X mi Insignia mı daha geniş?
- Bagajda C4 X: 510 litre, Insignia için 490 litre. Aks mesafesinde Insignia önde.







