araçkarşılaştır.com

Citroen C4 X vs Volkswagen Passat

38 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Citroen C4 X vs Volkswagen Passat karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Volkswagen Passat, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.

Passat genel puanda önde, ancak cam tavan bakımından C4 X daha iyi: Var / Yok.

Genel değerlendirmede Volkswagen Passat öne çıkıyor (Kalite 65 - 63).

GENEL PUAN
63
Citroen C4 X · Değer 41
GENEL PUAN · ÖNDE
65
Volkswagen Passat · Değer 41

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2014). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Citroen C4 XVolkswagen Passat
  • 42Performans48
  • 57Ekonomi51
  • 49Kullanışlılık61
  • 73Güvenlik89
  • 93Konfor & Donanım72

21 ölçütten 18'i karşılaştırıldı.

  • Passat daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
  • C4 X cam tavan bakımından önde: Var / Yok.
  • C4 X hız sabitleyici bakımından önde: Adaptif / Standart.

Tüm veriler

ÖzellikCitroen C4 X C4 X Max 1.2 MHEV 145 eDCS6D · Sedan · 2026–2026₺2.345.000Volkswagen Passat Passat 2.0 TDI 150 DSG BusinessD · Sedan · 2019–2022₺2.324.274
GüçHP145150
TorkNm230340EN İYİ
0-100 km/ssn9,39,3
ÇekişÖnden çekişDört çeker
Azami hızkm/s202204
Motor hacmicc1.2002.000
Silindir34
EmişTurboTurbo
Vites sayısı67
Enerji maliyeti₺/100km355EN İYİ
3,55 ₺/km
431
4,31 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km9261.119EN İYİ
CO₂ emisyonug/km122EN İYİ154
Yakıt tüketimiL/100km5,45,9
Bagaj hacmiL510586EN İYİ
Aks mesafesimm2.6702.786EN İYİ
Koltuk55
Uzunlukmm4.6004.767
Genişlikmm1.8001.832
Yükseklikmm1.5201.456
Ağırlıkkg1.3191.415
DepoL5066
Euro NCAPyıldız4
2021 testi
5EN İYİ
2014 testi
Hava yastığı66
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışıVar-
Park yardımıGeri görüş kamerasıGeri görüş kamerası
ŞanzımanOtomatikOtomatik
KlimaÇift bölgeliÇift bölgeli
Hız sabitleyiciAdaptifEN İYİStandart
Ekran10"EN İYİ8"
Cam tavanVarEN İYİYok
LED farVarVar
Anahtarsız girişVarVar
Döşemekarşılaştırma dışı-Kumaş
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışıVar-
Fiyat₺2.345.000
kasko değeri
₺2.324.274
kasko değeri
Yıllık MTV₺6.902₺25.784
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı-95,0
Garantiyıl22

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Citroen C4 X mi Volkswagen Passat mı?

Citroen C4 X ile Volkswagen Passat D segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C4 X için ₺2.345.000, Passat için ₺2.324.274; Passat ₺20.726 (%1) daha ucuz.

C4 X benzin motorla 145 HP, Passat dizel motorla 150 HP güç üretiyor. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C4 X için yaklaşık ₺355, Passat için ₺431 tutuyor; C4 X her 100 km'de ₺77 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil C4 X için yaklaşık 926 km, Passat için 1.119 km; uzun yolda Passat daha seyrek durur.

Uzunluk C4 X için 4.600 mm, Passat için 4.767 mm; Passat 167 mm daha uzun. Aks mesafesi Passat tarafında 116 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C4 X için 510 litre, Passat için 586 litre; aile ve uzun yol kullanımında Passat 76 litre önde.

Euro NCAP'te C4 X 4 yıldız (2021), Passat 5 yıldız (2014) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.

Yıllık MTV C4 X için yaklaşık ₺6.902, Passat için ₺25.784.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Volkswagen Passat 65 puanla önde (diğeri 63). Öncelik düşük yakıt gideriyse C4 X, bagaj ve aile kullanımıysa Passat daha mantıklı bir seçim.

C4 X mi Passat mı daha ucuz?
Passat. Güncel kasko değeri ₺2.324.274, C4 X için ₺2.345.000; aradaki fark ₺20.726.
C4 X mi Passat mı daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde C4 X. 100 km için ₺355 harcıyor, Passat ₺431; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺11.511.
C4 X mi Passat mı daha geniş?
Bagajda Passat: 586 litre, C4 X için 510 litre. Aks mesafesinde Passat önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.