Citroen C4 X vs Togg T10F
32 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: C4 X You 1.2 PURETECH 130 EAT8 ve T10F V2 RWD Uzun Menzil 160KW. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Togg T10F, 4 kategorinin 4 tanesini alıyor.
T10F genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından C4 X daha iyi: 781 km / 523 km.
Genel değerlendirmede Togg T10F öne çıkıyor (Kalite 74 - 52). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2025). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 40Performans63
- 45Ekonomi78
- 49Kullanışlılık59
- 73Güvenlik92
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 13'i karşılaştırıldı.
- T10F her 100 km'de yaklaşık 349 ₺ daha az enerji harcıyor (%83 daha ekonomik).
- T10F daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- T10F 88 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C4 X C4 XD · Sedan · 2024–2025₺1.550.085 | Togg T10F T10FD · Sedan · 2025–2026₺2.375.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 130 | 218EN İYİ |
| TorkNm | 230 | 350EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 9,2 | 7,6EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Arkadan itiş |
| Azami hızkm/s | 183 | 185 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 420 | 71EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 781EN İYİ | 523 |
| CO₂ emisyonug/km | 145 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiL | 510 | 511 |
| Aks mesafesimm | 2.670 | 2.890EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapıkarşılaştırma dışı | - | 4 |
| Uzunlukmm | 4.600 | 4.796 |
| Genişlikmm | 1.800 | 1.859 |
| Yükseklikmm | 1.520 | 1.434 |
| Ağırlıkkg | 1.319 | 2.000 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 5EN İYİ |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 10" | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Yok | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Yarı deri |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺1.550.085 | ₺2.375.000 |
| Yıllık MTV | ₺6.902 | ₺14.586 |
| Yıllık değer koruma% | 95,0 | 99,0 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C4 X mi Togg T10F mu?
Citroen C4 X ile Togg T10F D segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Citroen C4 X C4 X You 1.2 PURETECH 130 EAT8 ve Togg T10F T10F V2 RWD Uzun Menzil 160KW. Güncel kasko değeri C4 X için ₺1.550.085, T10F için ₺2.375.000; C4 X ₺824.915 (%35) daha ucuz.
C4 X benzin motorla 130 HP, T10F elektrik motorla 218 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C4 X için 9,2 sn, T10F için 7,6 sn; T10F 1,6 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C4 X için yaklaşık ₺420, T10F için ₺71 tutuyor; T10F her 100 km'de ₺349 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil C4 X için yaklaşık 781 km, T10F için 523 km; uzun yolda C4 X daha seyrek durur.
Uzunluk C4 X için 4.600 mm, T10F için 4.796 mm; T10F 196 mm daha uzun. Aks mesafesi T10F tarafında 220 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C4 X için 510 litre, T10F için 511 litre; aile ve uzun yol kullanımında T10F 1 litre önde.
Euro NCAP'te C4 X 4 yıldız (2021), T10F 5 yıldız (2025) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı C4 X için 6, T10F için 7.
Yıllık MTV C4 X için yaklaşık ₺6.902, T10F için ₺14.586. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre C4 X yılda yaklaşık %5, T10F %1 değer kaybediyor; T10F değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi C4 X için 2 yıl, T10F için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Togg T10F 74 puanla önde (diğeri 52). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- C4 X mi T10F mi daha ucuz?
- C4 X. Güncel kasko değeri ₺1.550.085, T10F için ₺2.375.000; aradaki fark ₺824.915.
- C4 X mi T10F mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde T10F. 100 km için ₺71 harcıyor, C4 X ₺420; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺52.370.
- C4 X mi T10F mi daha geniş?
- Bagajda T10F: 511 litre, C4 X için 510 litre. Aks mesafesinde T10F önde.
- C4 X mi T10F mi daha az değer kaybediyor?
- T10F. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp T10F için %1, C4 X için %5.












