araçkarşılaştır.com

Citroen C4 X vs Togg T10F

32 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Citroen C4 X vs Togg T10F karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Togg T10F, 4 kategorinin 4 tanesini alıyor.

T10F genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından C4 X daha iyi: 781 km / 523 km.

Genel değerlendirmede Togg T10F öne çıkıyor (Kalite 74 - 52). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN
52
Citroen C4 X · Değer 54
GENEL PUAN · ÖNDE
74
Togg T10F · Değer 59

Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2025). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Citroen C4 XTogg T10F
  • 40Performans63
  • 45Ekonomi78
  • 49Kullanışlılık59
  • 73Güvenlik92
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

20 ölçütten 13'i karşılaştırıldı.

  • T10F her 100 km'de yaklaşık 349 ₺ daha az enerji harcıyor (%83 daha ekonomik).
  • T10F daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
  • T10F 88 HP daha güçlü.

Tüm veriler

ÖzellikCitroen C4 X C4 X You 1.2 PURETECH 130 EAT8D · Sedan · 2024–2025₺1.550.085Togg T10F T10F V2 RWD Uzun Menzil 160KWD · Sedan · 2025–2026₺2.375.000
GüçHP130218EN İYİ
TorkNm230350EN İYİ
0-100 km/ssn9,27,6EN İYİ
ÇekişÖnden çekişArkadan itiş
Azami hızkm/s183185
Enerji maliyeti₺/100km420
4,20 ₺/km
71EN İYİ
0,71 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km781EN İYİ523
CO₂ emisyonug/km1450EN İYİ
Bagaj hacmiL510511
Aks mesafesimm2.6702.890EN İYİ
Koltuk55
Kapıkarşılaştırma dışı-4
Uzunlukmm4.6004.796
Genişlikmm1.8001.859
Yükseklikmm1.5201.434
Ağırlıkkg1.3192.000
Euro NCAPyıldız4
2021 testi
5EN İYİ
2025 testi
Hava yastığı67EN İYİ
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı-Var
Park yardımıGeri görüş kamerasıGeri görüş kamerası
KlimaÇift bölgeliÇift bölgeli
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı-Adaptif
Ekrankarşılaştırma dışı10"-
Cam tavankarşılaştırma dışıYok-
LED farkarşılaştırma dışı-Var
Anahtarsız girişVarVar
Döşemekarşılaştırma dışı-Yarı deri
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Var
Fiyat₺1.550.085
kasko değeri
₺2.375.000
kasko değeri
Yıllık MTV₺6.902₺14.586
Yıllık değer koruma%95,099,0
Garantiyıl23

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Citroen C4 X mi Togg T10F mu?

Citroen C4 X ile Togg T10F D segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C4 X için ₺1.550.085, T10F için ₺2.375.000; C4 X ₺824.915 (%35) daha ucuz.

C4 X benzin motorla 130 HP, T10F elektrik motorla 218 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C4 X için 9,2 sn, T10F için 7,6 sn; T10F 1,6 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C4 X için yaklaşık ₺420, T10F için ₺71 tutuyor; T10F her 100 km'de ₺349 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil C4 X için yaklaşık 781 km, T10F için 523 km; uzun yolda C4 X daha seyrek durur.

Uzunluk C4 X için 4.600 mm, T10F için 4.796 mm; T10F 196 mm daha uzun. Aks mesafesi T10F tarafında 220 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C4 X için 510 litre, T10F için 511 litre; aile ve uzun yol kullanımında T10F 1 litre önde.

Euro NCAP'te C4 X 4 yıldız (2021), T10F 5 yıldız (2025) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı C4 X için 6, T10F için 7.

Yıllık MTV C4 X için yaklaşık ₺6.902, T10F için ₺14.586. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre C4 X yılda yaklaşık %5, T10F %1 değer kaybediyor; T10F değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi C4 X için 2 yıl, T10F için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Togg T10F 74 puanla önde (diğeri 52). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.

C4 X mi T10F mi daha ucuz?
C4 X. Güncel kasko değeri ₺1.550.085, T10F için ₺2.375.000; aradaki fark ₺824.915.
C4 X mi T10F mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde T10F. 100 km için ₺71 harcıyor, C4 X ₺420; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺52.370.
C4 X mi T10F mi daha geniş?
Bagajda T10F: 511 litre, C4 X için 510 litre. Aks mesafesinde T10F önde.
C4 X mi T10F mi daha az değer kaybediyor?
T10F. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp T10F için %1, C4 X için %5.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.