Cupra Ateca vs Toyota C-HR
38 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Cupra Ateca vs Toyota C-HR karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Cupra Ateca, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Ateca genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından C-HR daha iyi: 309 ₺/100km / 388 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Cupra Ateca öne çıkıyor (Kalite 60 - 58). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2016 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 45Performans35
- 53Ekonomi62
- 45Kullanışlılık34
- 92Güvenlik92
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.
- C-HR her 100 km'de yaklaşık 79 ₺ daha az enerji harcıyor (%20 daha ekonomik).
- Ateca bagajı 108 litre daha büyük.
- Ateca 108 Nm daha fazla tork üretiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Cupra Ateca Ateca 1.5 TSI 150 DSGC-SUV · SUV · 2023–2024₺2.551.590 | Toyota C-HR C-hr 1.8 (140) Hybrid Flame E-cvtC-SUV · SUV · 2024–2026₺2.566.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 150EN İYİ | 140 |
| TorkNm | 250EN İYİ | 142 |
| 0-100 km/ssn | 8,9EN İYİ | 9,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 205 | 180 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.800 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Atmosferik |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | 7 | - |
| Enerji maliyeti₺/100km | 388 | 309EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 932 | 915 |
| CO₂ emisyonug/km | 134 | 105EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,9 | 4,7 |
| Bagaj hacmiL | 485EN İYİ | 377 |
| Aks mesafesimm | 2.630 | 2.640 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.386 | 4.360 |
| Genişlikmm | 1.841 | 1.795 |
| Yükseklikmm | 1.615 | 1.565 |
| Ağırlıkkg | 1.630 | 1.320 |
| DepoL | 55 | 43 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 7 |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 8" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Yok |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Fiyat | ₺2.551.590 | ₺2.566.000 |
| Yıllık MTV | ₺12.028 | ₺21.251 |
| Yıllık değer koruma% | 92,7 | 89,6 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Cupra Ateca mı Toyota C-HR mı?
Cupra Ateca ile Toyota C-HR C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Ateca için ₺2.551.590, C-HR için ₺2.566.000; Ateca ₺14.410 (%1) daha ucuz.
Ateca benzin motorla 150 HP, C-HR hibrit motorla 140 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Ateca için 8,9 sn, C-HR için 9,9 sn; Ateca 1,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Ateca için yaklaşık ₺388, C-HR için ₺309 tutuyor; C-HR her 100 km'de ₺79 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Ateca için yaklaşık 932 km, C-HR için 915 km; uzun yolda Ateca daha seyrek durur.
Uzunluk Ateca için 4.386 mm, C-HR için 4.360 mm; Ateca 26 mm daha uzun. Aks mesafesi C-HR tarafında 10 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Ateca için 485 litre, C-HR için 377 litre; aile ve uzun yol kullanımında Ateca 108 litre önde.
Euro NCAP'te Ateca 5 yıldız (2016), C-HR 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Yıllık MTV Ateca için yaklaşık ₺12.028, C-HR için ₺21.251. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Ateca yılda yaklaşık %7, C-HR %10 değer kaybediyor; Ateca değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Ateca için 2 yıl, C-HR için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Cupra Ateca 60 puanla önde (diğeri 58). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse C-HR, bagaj ve aile kullanımıysa Ateca daha mantıklı bir seçim.
- Ateca mı C-HR mi daha ucuz?
- Ateca. Güncel kasko değeri ₺2.551.590, C-HR için ₺2.566.000; aradaki fark ₺14.410.
- Ateca mı C-HR mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C-HR. 100 km için ₺309 harcıyor, Ateca ₺388; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺11.824.
- Ateca mı C-HR mi daha geniş?
- Bagajda Ateca: 485 litre, C-HR için 377 litre. Aks mesafesinde C-HR önde.
- Ateca mı C-HR mi daha az değer kaybediyor?
- Ateca. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Ateca için %7, C-HR için %10.







