Nissan Qashqai vs Toyota C-HR
37 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Nissan Qashqai vs Toyota C-HR karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Nissan Qashqai, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Qashqai genel puanda önde, ancak hava yastığı bakımından C-HR daha iyi: 7 / 6.
Genel değerlendirmede Nissan Qashqai öne çıkıyor (Kalite 64 - 57). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 58Performans35
- 60Ekonomi62
- 48Kullanışlılık34
- 87Güvenlik90
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Qashqai 188 Nm daha fazla tork üretiyor.
- Qashqai bagajı 127 litre daha büyük.
- Qashqai 0-100 km/s'e 2,0 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Nissan Qashqai Qashqai E-power 190 Designpack Black EditionC-SUV · SUV · 2023–2024₺2.563.646 | Toyota C-HR C-hr 1.8 (140) Hybrid Flame E-cvtC-SUV · SUV · 2024–2026₺2.566.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 190EN İYİ | 140 |
| TorkNm | 330EN İYİ | 142 |
| 0-100 km/ssn | 7,9EN İYİ | 9,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 170 | 180 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.800 |
| Silindir | 3 | 4 |
| Emiş | Turbo | Atmosferik |
| Enerji maliyeti₺/100km | 348 | 309EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.038EN İYİ | 915 |
| CO₂ emisyonug/km | 120 | 105EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,3 | 4,7 |
| Bagaj hacmiL | 504EN İYİ | 377 |
| Aks mesafesimm | 2.666 | 2.640 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.425 | 4.360 |
| Genişlikmm | 1.835 | 1.795 |
| Yükseklikmm | 1.625 | 1.565 |
| Ağırlıkkg | 1.450 | 1.320 |
| DepoL | 55 | 43 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 8" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Yok |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Fiyat | ₺2.563.646 | ₺2.566.000 |
| Yıllık MTV | ₺12.028 | ₺21.251 |
| Yıllık değer koruma% | 99,0 | 89,6 |
| Garantiyıl | 3 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Nissan Qashqai mi Toyota C-HR mı?
Nissan Qashqai ile Toyota C-HR C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Qashqai için ₺2.563.646, C-HR için ₺2.566.000; Qashqai ₺2.354 (%0) daha ucuz.
Qashqai hibrit motorla 190 HP, C-HR hibrit motorla 140 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Qashqai için 7,9 sn, C-HR için 9,9 sn; Qashqai 2,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Qashqai için yaklaşık ₺348, C-HR için ₺309 tutuyor; C-HR her 100 km'de ₺39 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Qashqai için yaklaşık 1.038 km, C-HR için 915 km; uzun yolda Qashqai daha seyrek durur.
Uzunluk Qashqai için 4.425 mm, C-HR için 4.360 mm; Qashqai 65 mm daha uzun. Aks mesafesi Qashqai tarafında 26 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Qashqai için 504 litre, C-HR için 377 litre; aile ve uzun yol kullanımında Qashqai 127 litre önde.
Euro NCAP'te Qashqai 5 yıldız (2021), C-HR 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Qashqai için 6, C-HR için 7.
Yıllık MTV Qashqai için yaklaşık ₺12.028, C-HR için ₺21.251. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Qashqai yılda yaklaşık %1, C-HR %10 değer kaybediyor; Qashqai değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Nissan Qashqai 64 puanla önde (diğeri 57). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse C-HR, bagaj ve aile kullanımıysa Qashqai daha mantıklı bir seçim.
- Qashqai mi C-HR mi daha ucuz?
- Qashqai. Güncel kasko değeri ₺2.563.646, C-HR için ₺2.566.000; aradaki fark ₺2.354.
- Qashqai mi C-HR mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C-HR. 100 km için ₺309 harcıyor, Qashqai ₺348; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺5.912.
- Qashqai mi C-HR mi daha geniş?
- Bagajda Qashqai: 504 litre, C-HR için 377 litre. Aks mesafesinde Qashqai önde.
- Qashqai mi C-HR mi daha az değer kaybediyor?
- Qashqai. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Qashqai için %1, C-HR için %10.







