BMW X2 vs Toyota C-HR
38 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW X2 vs Toyota C-HR karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
BMW X2, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
X2 genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından C-HR daha iyi: 309 ₺/100km / 414 ₺/100km.
Genel değerlendirmede BMW X2 öne çıkıyor (Kalite 58 - 57). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 41Performans35
- 47Ekonomi62
- 54Kullanışlılık34
- 87Güvenlik90
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- X2 bagajı 183 litre daha büyük.
- C-HR her 100 km'de yaklaşık 105 ₺ daha az enerji harcıyor (%25 daha ekonomik).
- C-HR 1 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
Tüm veriler
| Özellik | BMW X2 X2 SDRIVE18i 1.5 140 Specical Edition M SportC-SUV · SUV · 2021–2022₺2.555.390 | Toyota C-HR C-hr 1.8 (140) Hybrid Flame E-cvtC-SUV · SUV · 2024–2026₺2.566.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 140 | 140 |
| TorkNm | 220EN İYİ | 142 |
| 0-100 km/ssn | 9,2EN İYİ | 9,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 208 | 180 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.800 |
| Silindir | 3 | 4 |
| Emiş | Turbo | Atmosferik |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | 7 | - |
| Enerji maliyeti₺/100km | 414 | 309EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 810 | 915EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 143 | 105EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,3 | 4,7 |
| Bagaj hacmiL | 560EN İYİ | 377 |
| Aks mesafesimm | 2.692EN İYİ | 2.640 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.554 | 4.360 |
| Genişlikmm | 1.845 | 1.795 |
| Yükseklikmm | 1.590 | 1.565 |
| Ağırlıkkg | 1.585 | 1.320 |
| DepoL | 51 | 43 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 8" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Yok |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Fiyat | ₺2.555.390 | ₺2.566.000 |
| Yıllık MTV | ₺9.012 | ₺21.251 |
| Yıllık değer koruma% | 95,0 | 89,6 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW X2 mi Toyota C-HR mı?
BMW X2 ile Toyota C-HR C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri X2 için ₺2.555.390, C-HR için ₺2.566.000; X2 ₺10.610 (%0) daha ucuz.
X2 benzin motorla 140 HP, C-HR hibrit motorla 140 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X2 için 9,2 sn, C-HR için 9,9 sn; X2 0,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X2 için yaklaşık ₺414, C-HR için ₺309 tutuyor; C-HR her 100 km'de ₺105 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X2 için yaklaşık 810 km, C-HR için 915 km; uzun yolda C-HR daha seyrek durur.
Uzunluk X2 için 4.554 mm, C-HR için 4.360 mm; X2 194 mm daha uzun. Aks mesafesi X2 tarafında 52 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X2 için 560 litre, C-HR için 377 litre; aile ve uzun yol kullanımında X2 183 litre önde.
Euro NCAP'te X2 5 yıldız (2022), C-HR 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı X2 için 6, C-HR için 7.
Yıllık MTV X2 için yaklaşık ₺9.012, C-HR için ₺21.251. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre X2 yılda yaklaşık %5, C-HR %10 değer kaybediyor; X2 değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi X2 için 2 yıl, C-HR için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW X2 58 puanla önde (diğeri 57). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse C-HR, bagaj ve aile kullanımıysa X2 daha mantıklı bir seçim.
- X2 mi C-HR mi daha ucuz?
- X2. Güncel kasko değeri ₺2.555.390, C-HR için ₺2.566.000; aradaki fark ₺10.610.
- X2 mi C-HR mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C-HR. 100 km için ₺309 harcıyor, X2 ₺414; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺15.766.
- X2 mi C-HR mi daha geniş?
- Bagajda X2: 560 litre, C-HR için 377 litre. Aks mesafesinde X2 önde.
- X2 mi C-HR mi daha az değer kaybediyor?
- X2. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp X2 için %5, C-HR için %10.







