araçkarşılaştır.com

Cupra Ateca vs Toyota C-HR

39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Ateca 2.0 TSI 300 DSG 4DRIVE ve C-hr 1.8 Hybrid Passion X-pack E-cvt. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Cupra Ateca, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.

Ateca genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından C-HR daha iyi: 296 ₺/100km / 506 ₺/100km.

Genel değerlendirmede Cupra Ateca öne çıkıyor (Kalite 67 - 62). Fiyatına göre ise Toyota C-HR daha iyi bir alım (Değer 34 - 32).

GENEL PUAN · ÖNDE
67
Cupra Ateca · Değer 32
GENEL PUAN
62
Toyota C-HR · Değer 34

Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2016 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Cupra AtecaToyota C-HR
  • 80Performans29
  • 34Ekonomi65
  • 45Kullanışlılık34
  • 94Güvenlik94
  • 83Konfor & Donanım82

21 ölçütten 20'i karşılaştırıldı.

  • Ateca 0-100 km/s'e 6,0 sn daha hızlı ulaşıyor.
  • C-HR her 100 km'de yaklaşık 210 ₺ daha az enerji harcıyor (%42 daha ekonomik).
  • Ateca 178 HP daha güçlü.

Tüm veriler

ÖzellikCupra Ateca AtecaC-SUV · SUV · 2021–2024₺4.686.596Toyota C-HR C-HRC-SUV · SUV · 2019–2023₺2.494.320
GüçHP300EN İYİ122
TorkNm400EN İYİ142
0-100 km/ssn4,9EN İYİ10,9
ÇekişDört çekerÖnden çekiş
Azami hızkm/s247180
Motor hacmicc2.0001.800
Silindir44
EmişTurboAtmosferik
Vites sayısıkarşılaştırma dışı7-
Enerji maliyeti₺/100km506
5,06 ₺/km
296EN İYİ
2,96 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km714956EN İYİ
CO₂ emisyonug/km175102EN İYİ
Yakıt tüketimiL/100km7,74,5
Bagaj hacmiL485EN İYİ377
Aks mesafesimm2.6302.640
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.3864.360
Genişlikmm1.8411.795
Yükseklikmm1.6151.565
Ağırlıkkg1.6301.320
DepoL5543
Euro NCAPyıldız5
2016 testi
5
2017 testi
Hava yastığı77
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıGeri görüş kamerasıGeri görüş kamerası
ŞanzımanOtomatikOtomatik
KlimaÇift bölgeliÇift bölgeli
Hız sabitleyiciAdaptifAdaptif
Ekran9.2"EN İYİ8"
Cam tavanVarEN İYİYok
LED farVarVar
Anahtarsız girişVarVar
DöşemeKumaşDeriEN İYİ
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Var
Fiyat₺4.686.596
kasko değeri
₺2.494.320
kasko değeri
Yıllık MTV₺33.474₺16.600
Yıllık değer koruma%95,589,9
Garantiyıl23

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Cupra Ateca mı Toyota C-HR mı?

Cupra Ateca ile Toyota C-HR C-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Cupra Ateca Ateca 2.0 TSI 300 DSG 4DRIVE ve Toyota C-HR C-hr 1.8 Hybrid Passion X-pack E-cvt. Güncel kasko değeri Ateca için ₺4.686.596, C-HR için ₺2.494.320; C-HR ₺2.192.276 (%47) daha ucuz.

Ateca benzin motorla 300 HP, C-HR hibrit motorla 122 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Ateca için 4,9 sn, C-HR için 10,9 sn; Ateca 6,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Ateca için yaklaşık ₺506, C-HR için ₺296 tutuyor; C-HR her 100 km'de ₺210 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Ateca için yaklaşık 714 km, C-HR için 956 km; uzun yolda C-HR daha seyrek durur.

Uzunluk Ateca için 4.386 mm, C-HR için 4.360 mm; Ateca 26 mm daha uzun. Aks mesafesi C-HR tarafında 10 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Ateca için 485 litre, C-HR için 377 litre; aile ve uzun yol kullanımında Ateca 108 litre önde.

Euro NCAP'te Ateca 5 yıldız (2016), C-HR 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 7 hava yastığı var.

Yıllık MTV Ateca için yaklaşık ₺33.474, C-HR için ₺16.600. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Ateca yılda yaklaşık %5, C-HR %10 değer kaybediyor; Ateca değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Ateca için 2 yıl, C-HR için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Cupra Ateca 67 puanla önde (diğeri 62). Fiyatına göre bakıldığında ise C-HR daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse C-HR, bagaj ve aile kullanımıysa Ateca daha mantıklı bir seçim.

Ateca mı C-HR mi daha ucuz?
C-HR. Güncel kasko değeri ₺2.494.320, Ateca için ₺4.686.596; aradaki fark ₺2.192.276.
Ateca mı C-HR mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde C-HR. 100 km için ₺296 harcıyor, Ateca ₺506; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺31.531.
Ateca mı C-HR mi daha geniş?
Bagajda Ateca: 485 litre, C-HR için 377 litre. Aks mesafesinde C-HR önde.
Ateca mı C-HR mi daha az değer kaybediyor?
Ateca. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Ateca için %5, C-HR için %10.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.