Citroen C3 vs Mini Cooper SE
32 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen C3 vs Mini Cooper SE karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Mini Cooper SE, 4 kategorinin 1 tanesini alıyor.
Cooper SE genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından C3 daha iyi: 300 L / 211 L.
Genel değerlendirmede Mini Cooper SE öne çıkıyor (Kalite 55 - 51). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2017 ve 2014). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 26Performans57
- 73Ekonomi71
- 23Kullanışlılık14
- 73Güvenlik73
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 13'i karşılaştırıldı.
- Cooper SE 0-100 km/s'e 3,7 sn daha hızlı ulaşıyor.
- Cooper SE 71 HP daha güçlü.
- Cooper SE 145 Nm daha fazla tork üretiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C3 E-C3 Max 83KWB · Hatchback · 2025–2026₺1.720.000 | Mini Cooper SE Mini Cooper SE 184 Elektrik Resolute EditionB · Hatchback · 2022–2023₺1.711.655 |
|---|---|---|
| GüçHP | 113 | 184EN İYİ |
| TorkNm | 125 | 270EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 11,0 | 7,3EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 135 | 150 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 64 | 68 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 320EN İYİ | 230 |
| CO₂ emisyonug/km | 0 | 0 |
| Enerji tüketimikWh/100km | 14,9 | 15,8 |
| BataryakWh | 44,0 | 29,0 |
| DC hızlı şarj (10-80%)dk | 26 | 30 |
| Bagaj hacmiL | 300EN İYİ | 211 |
| Aks mesafesimm | 2.540EN İYİ | 2.495 |
| Koltuk | 5 | 4 |
| Kapı | 5 | 3 |
| Uzunlukmm | 3.996 | 3.845 |
| Genişlikmm | 1.749 | 1.727 |
| Yükseklikmm | 1.474 | 1.432 |
| Ağırlıkkg | 1.090 | 1.365 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 4 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klimakarşılaştırma dışı | Otomatik | - |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 10" | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| LED far | Var | Var |
| Fiyat | ₺1.720.000 | ₺1.711.655 |
| Yıllık MTV | ₺2.504 | ₺7.593 |
| Yıllık değer koruma% | 88,7 | 95,0 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C3 mi Mini Cooper SE mi?
Citroen C3 ile Mini Cooper SE B segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C3 için ₺1.720.000, Cooper SE için ₺1.711.655; Cooper SE ₺8.345 (%0) daha ucuz.
C3 elektrik motorla 113 HP, Cooper SE elektrik motorla 184 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C3 için 11,0 sn, Cooper SE için 7,3 sn; Cooper SE 3,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C3 için yaklaşık ₺64, Cooper SE için ₺68 tutuyor; C3 her 100 km'de ₺4 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil C3 için yaklaşık 320 km, Cooper SE için 230 km; uzun yolda C3 daha seyrek durur.
Uzunluk C3 için 3.996 mm, Cooper SE için 3.845 mm; C3 151 mm daha uzun. Aks mesafesi C3 tarafında 45 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C3 için 300 litre, Cooper SE için 211 litre; aile ve uzun yol kullanımında C3 89 litre önde.
Euro NCAP'te C3 4 yıldız (2017), Cooper SE 4 yıldız (2014) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV C3 için yaklaşık ₺2.504, Cooper SE için ₺7.593. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre C3 yılda yaklaşık %11, Cooper SE %5 değer kaybediyor; Cooper SE değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Mini Cooper SE 55 puanla önde (diğeri 51). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse C3, performanssa Cooper SE öne çıkıyor.
- C3 mi Cooper SE mi daha ucuz?
- Cooper SE. Güncel kasko değeri ₺1.711.655, C3 için ₺1.720.000; aradaki fark ₺8.345.
- C3 mi Cooper SE mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C3. 100 km için ₺64 harcıyor, Cooper SE ₺68; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺583.
- C3 mi Cooper SE mi daha geniş?
- Bagajda C3: 300 litre, Cooper SE için 211 litre. Aks mesafesinde C3 önde.
- C3 mi Cooper SE mi daha az değer kaybediyor?
- Cooper SE. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Cooper SE için %5, C3 için %11.








