Citroen C3 vs Volkswagen Polo
29 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen C3 vs Volkswagen Polo karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Citroen C3, 5 kategorinin 2 tanesini alıyor.
C3 genel puanda önde, ancak euro ncap bakımından Polo daha iyi: 5 yıldız / 4 yıldız.
Genel değerlendirmede Citroen C3 öne çıkıyor (Kalite 57 - 52). Fiyatına göre ise Volkswagen Polo daha iyi bir alım (Değer 51 - 46).
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 26Performans26
- 73Ekonomi55
- 23Kullanışlılık28
- 80Güvenlik71
- 74Konfor & Donanım75
20 ölçütten 15'i karşılaştırıldı.
- C3 şerit takip asistanı bakımından önde: Var / Yok.
- Polo daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- C3 her 100 km'de yaklaşık 277 ₺ daha az enerji harcıyor (%81 daha ekonomik).
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C3 E-C3 Max 83KWB · Hatchback · 2025–2026₺1.720.000 | Volkswagen Polo Polo 1.0 TSI 95 DSG LifeB · Hatchback · 2021–2025₺1.707.705 |
|---|---|---|
| GüçHP | 113EN İYİ | 95 |
| TorkNm | 125 | 175EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 11,0 | 11,1 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 135 | 185 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 64EN İYİ | 342 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 320 | 769EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0EN İYİ | 119 |
| Bagaj hacmiL | 300 | 351EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.540 | 2.548 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 3.996 | 4.053 |
| Genişlikmm | 1.749 | 1.751 |
| Yükseklikmm | 1.474 | 1.446 |
| Ağırlıkkg | 1.090 | 1.105 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 5EN İYİ |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Şerit takip asistanı | VarEN İYİ | Yok |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klima | Otomatik | Çift bölgeliEN İYİ |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekran | 10"EN İYİ | 8" |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Fiyat | ₺1.720.000 | ₺1.707.705 |
| Yıllık MTV | ₺2.504 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma% | 88,7 | 94,4 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C3 mi Volkswagen Polo mu?
Citroen C3 ile Volkswagen Polo B segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C3 için ₺1.720.000, Polo için ₺1.707.705; Polo ₺12.295 (%1) daha ucuz.
C3 elektrik motorla 113 HP, Polo benzin motorla 95 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C3 için 11,0 sn, Polo için 11,1 sn; C3 0,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C3 için yaklaşık ₺64, Polo için ₺342 tutuyor; C3 her 100 km'de ₺277 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil C3 için yaklaşık 320 km, Polo için 769 km; uzun yolda Polo daha seyrek durur.
Uzunluk C3 için 3.996 mm, Polo için 4.053 mm; Polo 57 mm daha uzun. Aks mesafesi Polo tarafında 8 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C3 için 300 litre, Polo için 351 litre; aile ve uzun yol kullanımında Polo 51 litre önde.
Euro NCAP'te C3 4 yıldız (2017), Polo 5 yıldız (2017) almış.
Yıllık MTV C3 için yaklaşık ₺2.504, Polo için ₺6.902. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre C3 yılda yaklaşık %11, Polo %6 değer kaybediyor; Polo değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Citroen C3 57 puanla önde (diğeri 52). Fiyatına göre bakıldığında ise Polo daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse C3, bagaj ve aile kullanımıysa Polo daha mantıklı bir seçim.
- C3 mi Polo mu daha ucuz?
- Polo. Güncel kasko değeri ₺1.707.705, C3 için ₺1.720.000; aradaki fark ₺12.295.
- C3 mi Polo mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C3. 100 km için ₺64 harcıyor, Polo ₺342; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺41.583.
- C3 mi Polo mu daha geniş?
- Bagajda Polo: 351 litre, C3 için 300 litre. Aks mesafesinde Polo önde.
- C3 mi Polo mu daha güvenli?
- Aynı yılın Euro NCAP testinde Polo daha yüksek puan almış: 5 yıldıza karşı 4.
- C3 mi Polo mu daha az değer kaybediyor?
- Polo. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Polo için %6, C3 için %11.








