Renault Rafale vs Skoda Enyaq Coupe
34 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Renault Rafale vs Skoda Enyaq Coupe karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Skoda Enyaq Coupe, 5 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Enyaq Coupe genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Rafale daha iyi: 917 km / 431 km.
Genel değerlendirmede Skoda Enyaq Coupe öne çıkıyor (Kalite 75 - 74). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2024 ve 2021). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 76Performans58
- 58Ekonomi76
- 54Kullanışlılık59
- 91Güvenlik90
- 93Konfor & Donanım87
20 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.
- Enyaq Coupe her 100 km'de yaklaşık 326 ₺ daha az enerji harcıyor (%83 daha ekonomik).
- Rafale tek depoyla ~486 km daha fazla yol gidiyor.
- Rafale park yardımı bakımından önde: Geri görüş kamerası / Ön + arka sensör.
Tüm veriler
| Özellik | Renault Rafale Rafale Esprit Alpine Hyper E. 4x4 Plug-in 300D-SUV · SUV · 2025–2025₺3.835.120 | Skoda Enyaq Coupe Enyaq Coupe 60 E-sportline 190D-SUV · SUV · 2026–2026₺3.949.900 |
|---|---|---|
| GüçHP | 300EN İYİ | 204 |
| TorkNm | 410EN İYİ | 310 |
| 0-100 km/ssn | 6,4EN İYİ | 8,1 |
| Çekiş | Dört çeker | Arkadan itiş |
| Azami hızkm/s | 180 | 160 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 394 | 68EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 917EN İYİ | 431 |
| CO₂ emisyonug/km | 15 | 0EN İYİ |
| Enerji tüketimikWh/100km | 17,5 | 15,7 |
| BataryakWh | 22,0 | 63,0 |
| DC hızlı şarj (10-80%)dkkarşılaştırma dışı | - | 24 |
| Bagaj hacmiL | 530 | 570EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.738 | 2.765 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.710 | 4.653 |
| Genişlikmm | 1.866 | 1.879 |
| Yükseklikmm | 1.613 | 1.607 |
| Ağırlıkkg | 1.636 | 2.000 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerasıEN İYİ | Ön + arka sensör |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekran | 12" | 13"EN İYİ |
| Cam tavan | Var | Var |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Yarı deriEN İYİ | Kumaş |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺3.835.120 | ₺3.949.900 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺14.586 |
| Garantiyıl | 3 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Renault Rafale mi Skoda Enyaq Coupe mi?
Renault Rafale ile Skoda Enyaq Coupe D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Rafale için ₺3.835.120, Enyaq Coupe için ₺3.949.900; Rafale ₺114.780 (%3) daha ucuz.
Rafale şarjlı hibrit (phev) motorla 300 HP, Enyaq Coupe elektrik motorla 204 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Rafale için 6,4 sn, Enyaq Coupe için 8,1 sn; Rafale 1,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Rafale için yaklaşık ₺394, Enyaq Coupe için ₺68 tutuyor; Enyaq Coupe her 100 km'de ₺326 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Rafale için yaklaşık 917 km, Enyaq Coupe için 431 km; uzun yolda Rafale daha seyrek durur.
Uzunluk Rafale için 4.710 mm, Enyaq Coupe için 4.653 mm; Rafale 57 mm daha uzun. Aks mesafesi Enyaq Coupe tarafında 27 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Rafale için 530 litre, Enyaq Coupe için 570 litre; aile ve uzun yol kullanımında Enyaq Coupe 40 litre önde.
Euro NCAP'te Rafale 5 yıldız (2024), Enyaq Coupe 5 yıldız (2021) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Rafale için 6, Enyaq Coupe için 7.
Garanti süresi Rafale için 3 yıl, Enyaq Coupe için 2 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Skoda Enyaq Coupe 75 puanla önde (diğeri 74). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse Enyaq Coupe, performanssa Rafale öne çıkıyor.
- Rafale mi Enyaq Coupe mi daha ucuz?
- Rafale. Güncel kasko değeri ₺3.835.120, Enyaq Coupe için ₺3.949.900; aradaki fark ₺114.780.
- Rafale mi Enyaq Coupe mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Enyaq Coupe. 100 km için ₺68 harcıyor, Rafale ₺394; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺48.947.
- Rafale mi Enyaq Coupe mi daha geniş?
- Bagajda Enyaq Coupe: 570 litre, Rafale için 530 litre. Aks mesafesinde Enyaq Coupe önde.













