Renault Rafale vs Skoda Enyaq Coupe
32 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Rafale Esprit Alpine E-tech F.hybrid 200 ve Enyaq Coupe 85x E-sportline 285. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Skoda Enyaq Coupe, 5 kategorinin 4 tanesini alıyor.
Enyaq Coupe genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Rafale daha iyi: 1.170 km / 540 km.
Genel değerlendirmede Skoda Enyaq Coupe öne çıkıyor (Kalite 80 - 72). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2024 ve 2021). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 51Performans78
- 67Ekonomi79
- 54Kullanışlılık59
- 91Güvenlik94
- 93Konfor & Donanım87
20 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.
- Enyaq Coupe her 100 km'de yaklaşık 236 ₺ daha az enerji harcıyor (%76 daha ekonomik).
- Rafale tek depoyla ~630 km daha fazla yol gidiyor.
- Enyaq Coupe 340 Nm daha fazla tork üretiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Renault Rafale RafaleD-SUV · SUV · 2024–2026₺4.050.000 | Skoda Enyaq Coupe Enyaq CoupeD-SUV · SUV · 2025–2025₺4.439.397 |
|---|---|---|
| GüçHP | 200 | 285EN İYİ |
| TorkNm | 205 | 545EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 8,4 | 6,6EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 175 | 180 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 309 | 73EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.170EN İYİ | 540 |
| CO₂ emisyonug/km | 105 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiL | 530 | 570EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.738 | 2.765 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.710 | 4.653 |
| Genişlikmm | 1.866 | 1.879 |
| Yükseklikmm | 1.613 | 1.607 |
| Ağırlıkkg | 1.636 | 2.000 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekran | 12" | 13"EN İYİ |
| Cam tavan | Var | Var |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Yarı deriEN İYİ | Kumaş |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺4.050.000 | ₺4.439.397 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺22.214 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 84,9 | - |
| Garantiyıl | 3 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Renault Rafale mi Skoda Enyaq Coupe mi?
Renault Rafale ile Skoda Enyaq Coupe D-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Renault Rafale Rafale Esprit Alpine E-tech F.hybrid 200 ve Skoda Enyaq Coupe Enyaq Coupe 85x E-sportline 285. Güncel kasko değeri Rafale için ₺4.050.000, Enyaq Coupe için ₺4.439.397; Rafale ₺389.397 (%9) daha ucuz.
Rafale hibrit motorla 200 HP, Enyaq Coupe elektrik motorla 285 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Rafale için 8,4 sn, Enyaq Coupe için 6,6 sn; Enyaq Coupe 1,8 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Rafale için yaklaşık ₺309, Enyaq Coupe için ₺73 tutuyor; Enyaq Coupe her 100 km'de ₺236 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Rafale için yaklaşık 1.170 km, Enyaq Coupe için 540 km; uzun yolda Rafale daha seyrek durur.
Uzunluk Rafale için 4.710 mm, Enyaq Coupe için 4.653 mm; Rafale 57 mm daha uzun. Aks mesafesi Enyaq Coupe tarafında 27 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Rafale için 530 litre, Enyaq Coupe için 570 litre; aile ve uzun yol kullanımında Enyaq Coupe 40 litre önde.
Euro NCAP'te Rafale 5 yıldız (2024), Enyaq Coupe 5 yıldız (2021) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Rafale için 6, Enyaq Coupe için 7.
Garanti süresi Rafale için 3 yıl, Enyaq Coupe için 2 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Skoda Enyaq Coupe 80 puanla önde (diğeri 72). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- Rafale mi Enyaq Coupe mi daha ucuz?
- Rafale. Güncel kasko değeri ₺4.050.000, Enyaq Coupe için ₺4.439.397; aradaki fark ₺389.397.
- Rafale mi Enyaq Coupe mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Enyaq Coupe. 100 km için ₺73 harcıyor, Rafale ₺309; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺35.425.
- Rafale mi Enyaq Coupe mi daha geniş?
- Bagajda Enyaq Coupe: 570 litre, Rafale için 530 litre. Aks mesafesinde Enyaq Coupe önde.












