BMW iX3 vs Renault Rafale
32 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW iX3 vs Renault Rafale karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
BMW iX3, 4 kategorinin 4 tanesini alıyor.
iX3 genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Rafale daha iyi: 1.170 km / 460 km.
Genel değerlendirmede BMW iX3 öne çıkıyor (Kalite 76 - 66). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 73Performans51
- 76Ekonomi67
- 58Kullanışlılık54
- Güvenlikveri yetersiz
- 98Konfor & Donanım93
20 ölçütten 17'i karşılaştırıldı.
- iX3 her 100 km'de yaklaşık 228 ₺ daha az enerji harcıyor (%74 daha ekonomik).
- Rafale tek depoyla ~710 km daha fazla yol gidiyor.
- iX3 195 Nm daha fazla tork üretiyor.
Tüm veriler
| Özellik | BMW iX3 iX3 Lci ImpressiveD-SUV · SUV · 2021–2022₺4.064.273 | Renault Rafale Rafale Esprit Alpine E-tech F.hybrid 200D-SUV · SUV · 2024–2026₺4.050.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 286EN İYİ | 200 |
| TorkNm | 400EN İYİ | 205 |
| 0-100 km/ssn | 6,8EN İYİ | 8,4 |
| Çekiş | Dört çeker | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 180 | 175 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 81EN İYİ | 309 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 460 | 1.170EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0EN İYİ | 105 |
| Bagaj hacmiL | 510 | 530 |
| Aks mesafesimm | 2.864EN İYİ | 2.738 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.734 | 4.710 |
| Genişlikmm | 1.891 | 1.866 |
| Yükseklikmm | 1.668 | 1.613 |
| Ağırlıkkg | 2.185 | 1.636 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Adaptif | - |
| Ekran | 12.3" | 12" |
| Cam tavan | Var | Var |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | DeriEN İYİ | Yarı deri |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺4.064.273 | ₺4.050.000 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺30.161 | - |
| Yıllık değer koruma% | 95,0 | 84,9 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW iX3 mi Renault Rafale mi?
BMW iX3 ile Renault Rafale D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri iX3 için ₺4.064.273, Rafale için ₺4.050.000; Rafale ₺14.273 (%0) daha ucuz.
iX3 elektrik motorla 286 HP, Rafale hibrit motorla 200 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma iX3 için 6,8 sn, Rafale için 8,4 sn; iX3 1,6 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol iX3 için yaklaşık ₺81, Rafale için ₺309 tutuyor; iX3 her 100 km'de ₺228 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil iX3 için yaklaşık 460 km, Rafale için 1.170 km; uzun yolda Rafale daha seyrek durur.
Uzunluk iX3 için 4.734 mm, Rafale için 4.710 mm; iX3 24 mm daha uzun. Aks mesafesi iX3 tarafında 126 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi iX3 için 510 litre, Rafale için 530 litre; aile ve uzun yol kullanımında Rafale 20 litre önde.
Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre iX3 yılda yaklaşık %5, Rafale %15 değer kaybediyor; iX3 değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi iX3 için 2 yıl, Rafale için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW iX3 76 puanla önde (diğeri 66). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse iX3, bagaj ve aile kullanımıysa Rafale daha mantıklı bir seçim.
- iX3 mi Rafale mi daha ucuz?
- Rafale. Güncel kasko değeri ₺4.050.000, iX3 için ₺4.064.273; aradaki fark ₺14.273.
- iX3 mi Rafale mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde iX3. 100 km için ₺81 harcıyor, Rafale ₺309; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺34.194.
- iX3 mi Rafale mi daha geniş?
- Bagajda Rafale: 530 litre, iX3 için 510 litre. Aks mesafesinde iX3 önde.
- iX3 mi Rafale mi daha az değer kaybediyor?
- iX3. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp iX3 için %5, Rafale için %15.







