Renault Rafale vs Volvo XC60
38 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Renault Rafale vs Volvo XC60 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Volvo XC60, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.
XC60 genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından Rafale daha iyi: 309 ₺/100km / 512 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Volvo XC60 öne çıkıyor (Kalite 70 - 66). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2024 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 51Performans89
- 67Ekonomi47
- 54Kullanışlılık56
- 87Güvenlik90
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Rafale her 100 km'de yaklaşık 204 ₺ daha az enerji harcıyor (%40 daha ekonomik).
- XC60 435 Nm daha fazla tork üretiyor.
- XC60 207 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | Renault Rafale Rafale Esprit Alpine E-tech F.hybrid 200D-SUV · SUV · 2024–2026₺4.050.000 | Volvo XC60 XC60 2.0 T8 Twin Engine E AWD InscriptionD-SUV · SUV · 2018–2022₺4.068.572 |
|---|---|---|
| GüçHP | 200 | 407EN İYİ |
| TorkNm | 205 | 640EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 8,4 | 5,5EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 175 | 230 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 2.000 |
| Silindir | 3 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | - | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 309EN İYİ | 512 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.170EN İYİ | 910 |
| CO₂ emisyonug/km | 105 | 55EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 4,7 | 7,8 |
| Bagaj hacmiL | 530EN İYİ | 483 |
| Aks mesafesimm | 2.738 | 2.865EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.710 | 4.688 |
| Genişlikmm | 1.866 | 1.902 |
| Yükseklikmm | 1.613 | 1.658 |
| Ağırlıkkg | 1.636 | 2.100 |
| DepoL | 55 | 71 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | Çift bölgeli | - |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 12" | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Var | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Yarı deri | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺4.050.000 | ₺4.068.572 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺25.784 |
| Yıllık değer koruma% | 84,9 | 94,0 |
| Garantiyıl | 3 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Renault Rafale mi Volvo XC60 mu?
Renault Rafale ile Volvo XC60 D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Rafale için ₺4.050.000, XC60 için ₺4.068.572; Rafale ₺18.572 (%0) daha ucuz.
Rafale hibrit motorla 200 HP, XC60 şarjlı hibrit (phev) motorla 407 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Rafale için 8,4 sn, XC60 için 5,5 sn; XC60 2,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Rafale için yaklaşık ₺309, XC60 için ₺512 tutuyor; Rafale her 100 km'de ₺204 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Rafale için yaklaşık 1.170 km, XC60 için 910 km; uzun yolda Rafale daha seyrek durur.
Uzunluk Rafale için 4.710 mm, XC60 için 4.688 mm; Rafale 22 mm daha uzun. Aks mesafesi XC60 tarafında 127 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Rafale için 530 litre, XC60 için 483 litre; aile ve uzun yol kullanımında Rafale 47 litre önde.
Euro NCAP'te Rafale 5 yıldız (2024), XC60 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Rafale için 6, XC60 için 7.
Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Rafale yılda yaklaşık %15, XC60 %6 değer kaybediyor; XC60 değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Rafale için 3 yıl, XC60 için 2 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Volvo XC60 70 puanla önde (diğeri 66). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse Rafale, performanssa XC60 öne çıkıyor.
- Rafale mi XC60 mi daha ucuz?
- Rafale. Güncel kasko değeri ₺4.050.000, XC60 için ₺4.068.572; aradaki fark ₺18.572.
- Rafale mi XC60 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Rafale. 100 km için ₺309 harcıyor, XC60 ₺512; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺30.546.
- Rafale mi XC60 mi daha geniş?
- Bagajda Rafale: 530 litre, XC60 için 483 litre. Aks mesafesinde XC60 önde.
- Rafale mi XC60 mi daha az değer kaybediyor?
- XC60. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp XC60 için %6, Rafale için %15.








