araçkarşılaştır.com

Renault Rafale vs Volvo XC60

38 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Rafale Esprit Alpine E-tech F.hybrid 200 ve XC60 Recharge T8 AWD ULTIMATEBLACK2.0 310+145. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Volvo XC60, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.

XC60 genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından Rafale daha iyi: 309 ₺/100km / 532 ₺/100km.

Genel değerlendirmede Volvo XC60 öne çıkıyor (Kalite 71 - 66). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN
66
Renault Rafale · Değer 18
GENEL PUAN · ÖNDE
71
Volvo XC60 · Değer 40

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2024 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Renault RafaleVolvo XC60
  • 51Performans93
  • 67Ekonomi46
  • 54Kullanışlılık56
  • 87Güvenlik90
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.

  • Rafale her 100 km'de yaklaşık 223 ₺ daha az enerji harcıyor (%42 daha ekonomik).
  • XC60 504 Nm daha fazla tork üretiyor.
  • XC60 0-100 km/s'e 3,5 sn daha hızlı ulaşıyor.

Tüm veriler

ÖzellikRenault Rafale RafaleD-SUV · SUV · 2024–2026₺4.050.000Volvo XC60 XC60D-SUV · SUV · 2023–2025₺5.848.414
GüçHP200455EN İYİ
TorkNm205709EN İYİ
0-100 km/ssn8,44,9EN İYİ
ÇekişÖnden çekişDört çeker
Azami hızkm/s175180
Motor hacmicckarşılaştırma dışı-2.000
Silindir34
EmişTurboTurbo
Vites sayısıkarşılaştırma dışı-8
Enerji maliyeti₺/100km309EN İYİ
3,09 ₺/km
532
5,32 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km1.170EN İYİ877
CO₂ emisyonug/km10528EN İYİ
Yakıt tüketimiL/100km4,78,1
Bagaj hacmiL530EN İYİ483
Aks mesafesimm2.7382.865EN İYİ
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.7104.688
Genişlikmm1.8661.902
Yükseklikmm1.6131.658
Ağırlıkkg1.6362.100
DepoL5571
Euro NCAPyıldız5
2024 testi
5
2017 testi
Hava yastığı67EN İYİ
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışıVar-
Park yardımıkarşılaştırma dışıGeri görüş kamerası-
ŞanzımanOtomatikOtomatik
Klimakarşılaştırma dışıÇift bölgeli-
Ekrankarşılaştırma dışı12"-
Cam tavankarşılaştırma dışıVar-
LED farkarşılaştırma dışıVar-
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışıVar-
Döşemekarşılaştırma dışıYarı deri-
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışıVar-
Fiyat₺4.050.000
kasko değeri
₺5.848.414
kasko değeri
Yıllık MTVkarşılaştırma dışı-₺33.474
Yıllık değer koruma%84,999,5
Garantiyıl32

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Renault Rafale mi Volvo XC60 mu?

Renault Rafale ile Volvo XC60 D-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Renault Rafale Rafale Esprit Alpine E-tech F.hybrid 200 ve Volvo XC60 XC60 Recharge T8 AWD ULTIMATEBLACK2.0 310+145. Güncel kasko değeri Rafale için ₺4.050.000, XC60 için ₺5.848.414; Rafale ₺1.798.414 (%31) daha ucuz.

Rafale hibrit motorla 200 HP, XC60 şarjlı hibrit (phev) motorla 455 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Rafale için 8,4 sn, XC60 için 4,9 sn; XC60 3,5 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Rafale için yaklaşık ₺309, XC60 için ₺532 tutuyor; Rafale her 100 km'de ₺223 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Rafale için yaklaşık 1.170 km, XC60 için 877 km; uzun yolda Rafale daha seyrek durur.

Uzunluk Rafale için 4.710 mm, XC60 için 4.688 mm; Rafale 22 mm daha uzun. Aks mesafesi XC60 tarafında 127 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Rafale için 530 litre, XC60 için 483 litre; aile ve uzun yol kullanımında Rafale 47 litre önde.

Euro NCAP'te Rafale 5 yıldız (2024), XC60 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Rafale için 6, XC60 için 7.

Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Rafale yılda yaklaşık %15, XC60 %1 değer kaybediyor; XC60 değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Rafale için 3 yıl, XC60 için 2 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Volvo XC60 71 puanla önde (diğeri 66). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse Rafale, performanssa XC60 öne çıkıyor.

Rafale mi XC60 mi daha ucuz?
Rafale. Güncel kasko değeri ₺4.050.000, XC60 için ₺5.848.414; aradaki fark ₺1.798.414.
Rafale mi XC60 mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Rafale. 100 km için ₺309 harcıyor, XC60 ₺532; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺33.502.
Rafale mi XC60 mi daha geniş?
Bagajda Rafale: 530 litre, XC60 için 483 litre. Aks mesafesinde XC60 önde.
Rafale mi XC60 mi daha az değer kaybediyor?
XC60. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp XC60 için %1, Rafale için %15.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.