Peugeot Rifter vs Renault Kangoo
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Peugeot Rifter vs Renault Kangoo karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Peugeot Rifter, 5 kategorinin 4 tanesini alıyor.
Genel değerlendirmede Peugeot Rifter öne çıkıyor (Kalite 64 - 54). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2018 ve 2021). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 38Performans32
- 58Ekonomi49
- 72Kullanışlılık69
- 73Güvenlik73
- 79Konfor & Donanım46
21 ölçütten 17'i karşılaştırıldı.
- Rifter klima bakımından önde: Çift bölgeli / Manuel.
- Rifter cam tavan bakımından önde: Var / Yok.
- Rifter şanzıman bakımından önde: Otomatik / Manuel.
Tüm veriler
| Özellik | Peugeot Rifter Rifter GT Line 1.5 BLUEHDI 130 EAT8C-MPV · MPV · 2018–2021₺1.236.765 | Renault Kangoo Kangoo Multix Techno 1.3 TCE 130C-MPV · MPV · 2024–2026₺1.775.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 130 | 130 |
| TorkNm | 300EN İYİ | 240 |
| 0-100 km/ssn | 10,8EN İYİ | 11,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 188 | 170 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.300 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 358EN İYİ | 407 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.020EN İYİ | 871 |
| CO₂ emisyonug/km | 128EN İYİ | 140 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 4,9 | 6,2 |
| Bagaj hacmiL | 775 | 775 |
| Aks mesafesimm | 2.785EN İYİ | 2.716 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.403 | 4.486 |
| Genişlikmm | 1.848 | 1.860 |
| Yükseklikmm | 1.849 | 1.864 |
| Ağırlıkkg | 1.467 | 1.450 |
| DepoL | 50 | 54 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 4 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | OtomatikEN İYİ | Manuel |
| Klima | Çift bölgeliEN İYİ | Manuel |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekran | 8" | 8" |
| Cam tavan | VarEN İYİ | Yok |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Fiyat | ₺1.236.765 | ₺1.775.000 |
| Yıllık MTV | ₺9.012 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma% | 93,4 | 80,1 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Peugeot Rifter mi Renault Kangoo mu?
Peugeot Rifter ile Renault Kangoo C-MPV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Rifter için ₺1.236.765, Kangoo için ₺1.775.000; Rifter ₺538.235 (%30) daha ucuz.
Rifter dizel motorla 130 HP, Kangoo benzin motorla 130 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Rifter için 10,8 sn, Kangoo için 11,9 sn; Rifter 1,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Rifter için yaklaşık ₺358, Kangoo için ₺407 tutuyor; Rifter her 100 km'de ₺49 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Rifter için yaklaşık 1.020 km, Kangoo için 871 km; uzun yolda Rifter daha seyrek durur.
Uzunluk Rifter için 4.403 mm, Kangoo için 4.486 mm; Kangoo 83 mm daha uzun. Aks mesafesi Rifter tarafında 69 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi ikisinde de 775 litre.
Euro NCAP'te Rifter 4 yıldız (2018), Kangoo 4 yıldız (2021) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV Rifter için yaklaşık ₺9.012, Kangoo için ₺6.902. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Rifter yılda yaklaşık %7, Kangoo %20 değer kaybediyor; Rifter değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Rifter için 2 yıl, Kangoo için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Peugeot Rifter 64 puanla önde (diğeri 54). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- Rifter mi Kangoo mu daha ucuz?
- Rifter. Güncel kasko değeri ₺1.236.765, Kangoo için ₺1.775.000; aradaki fark ₺538.235.
- Rifter mi Kangoo mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Rifter. 100 km için ₺358 harcıyor, Kangoo ₺407; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺7.341.
- Rifter mi Kangoo mu daha az değer kaybediyor?
- Rifter. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Rifter için %7, Kangoo için %20.










