Opel Combo vs Renault Kangoo
39 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Opel Combo vs Renault Kangoo karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Opel Combo, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Combo genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından Kangoo daha iyi: 775 L / 597 L.
Genel değerlendirmede Opel Combo öne çıkıyor (Kalite 57 - 55). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2018 ve 2021). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 40Performans32
- 58Ekonomi49
- 62Kullanışlılık69
- 67Güvenlik67
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Combo şanzıman bakımından önde: Otomatik / Manuel.
- Kangoo bagajı 178 litre daha büyük.
- Combo her 100 km'de yaklaşık 49 ₺ daha az enerji harcıyor (%12 daha ekonomik).
Tüm veriler
| Özellik | Opel Combo Combo Essential 1.5 Dizel AT8 130 FLC-MPV · MPV · 2025–2026₺1.795.000 | Renault Kangoo Kangoo Multix Techno 1.3 TCE 130C-MPV · MPV · 2024–2026₺1.775.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 130 | 130 |
| TorkNm | 300EN İYİ | 240 |
| 0-100 km/ssn | 10,2EN İYİ | 11,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 188 | 170 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.300 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 358EN İYİ | 407 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.020EN İYİ | 871 |
| CO₂ emisyonug/km | 128EN İYİ | 140 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 4,9 | 6,2 |
| Bagaj hacmiL | 597 | 775EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.785EN İYİ | 2.716 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.403 | 4.486 |
| Genişlikmm | 1.848 | 1.860 |
| Yükseklikmm | 1.841 | 1.864 |
| Ağırlıkkg | 1.430 | 1.450 |
| DepoL | 50 | 54 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 4 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | OtomatikEN İYİ | Manuel |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Manuel |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Standart |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 8" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Yok |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Fiyat | ₺1.795.000 | ₺1.775.000 |
| Yıllık MTV | ₺12.028 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma% | 95,6 | 80,1 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Opel Combo mu Renault Kangoo mu?
Opel Combo ile Renault Kangoo C-MPV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Combo için ₺1.795.000, Kangoo için ₺1.775.000; Kangoo ₺20.000 (%1) daha ucuz.
Combo dizel motorla 130 HP, Kangoo benzin motorla 130 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Combo için 10,2 sn, Kangoo için 11,9 sn; Combo 1,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Combo için yaklaşık ₺358, Kangoo için ₺407 tutuyor; Combo her 100 km'de ₺49 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Combo için yaklaşık 1.020 km, Kangoo için 871 km; uzun yolda Combo daha seyrek durur.
Uzunluk Combo için 4.403 mm, Kangoo için 4.486 mm; Kangoo 83 mm daha uzun. Aks mesafesi Combo tarafında 69 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Combo için 597 litre, Kangoo için 775 litre; aile ve uzun yol kullanımında Kangoo 178 litre önde.
Euro NCAP'te Combo 4 yıldız (2018), Kangoo 4 yıldız (2021) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV Combo için yaklaşık ₺12.028, Kangoo için ₺6.902. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Combo yılda yaklaşık %4, Kangoo %20 değer kaybediyor; Combo değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Combo için 2 yıl, Kangoo için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Opel Combo 57 puanla önde (diğeri 55). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse Combo, bagaj ve aile kullanımıysa Kangoo daha mantıklı bir seçim.
- Combo mu Kangoo mu daha ucuz?
- Kangoo. Güncel kasko değeri ₺1.775.000, Combo için ₺1.795.000; aradaki fark ₺20.000.
- Combo mu Kangoo mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Combo. 100 km için ₺358 harcıyor, Kangoo ₺407; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺7.341.
- Combo mu Kangoo mu daha geniş?
- Bagajda Kangoo: 775 litre, Combo için 597 litre. Aks mesafesinde Combo önde.
- Combo mu Kangoo mu daha az değer kaybediyor?
- Combo. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Combo için %4, Kangoo için %20.







