Renault Kangoo vs Renault Kangoo E-Tech Electric
32 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Renault Kangoo vs Renault Kangoo E-Tech Electric karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Renault Kangoo E-Tech Electric, 4 kategorinin 1 tanesini alıyor.
Kangoo E-Tech Electric genel puanda önde, ancak 0-100 km/s bakımından Kangoo daha iyi: 11,9 sn / 12,6 sn.
Genel değerlendirmede Renault Kangoo E-Tech Electric öne çıkıyor (Kalite 61 - 57). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 32Performans29
- Ekonomiveri yetersiz
- 69Kullanışlılık69
- 78Güvenlik78
- 45Konfor & Donanım65
20 ölçütten 18'i karşılaştırıldı.
- Kangoo E-Tech Electric klima bakımından önde: Çift bölgeli / Manuel.
- Kangoo E-Tech Electric ısıtmalı koltuk bakımından önde: Var / Yok.
- Kangoo E-Tech Electric kilometre başına 140 g daha az CO₂ salıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Renault Kangoo Kangoo Multix Techno 1.3 TCE 130C-MPV · MPV · 2024–2026₺1.775.000 | Renault Kangoo E-Tech Electric Kangoo E-tech Iconic EV45 120C-MPV · MPV · 2023–2024₺1.772.228 |
|---|---|---|
| GüçHP | 130EN İYİ | 120 |
| TorkNm | 240 | 245 |
| 0-100 km/ssn | 11,9EN İYİ | 12,6 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | 170 | - |
| Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı | 407 | - |
| Menzil (dolu depo/şarj)kmkarşılaştırma dışı | 871 | - |
| CO₂ emisyonug/km | 140 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiL | 775 | 775 |
| Aks mesafesimm | 2.716 | 2.716 |
| Koltukkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.486 | 4.486 |
| Genişlikmm | 1.860 | 1.860 |
| Yükseklikmm | 1.864 | 1.838 |
| Ağırlıkkgkarşılaştırma dışı | 1.450 | - |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 4 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klima | Manuel | Çift bölgeliEN İYİ |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekran | 8" | 8" |
| Cam tavan | Yok | Yok |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Kumaş | Kumaş |
| Isıtmalı koltuk | Yok | VarEN İYİ |
| Fiyat | ₺1.775.000 | ₺1.772.228 |
| Yıllık MTV | ₺6.902 | ₺4.426 |
| Yıllık değer koruma% | 80,1 | 95,0 |
| Garantiyıl | 3 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Renault Kangoo mu Renault Kangoo E-Tech Electric mi?
Renault Kangoo ile Renault Kangoo E-Tech Electric C-MPV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Kangoo için ₺1.775.000, Kangoo E-Tech Electric için ₺1.772.228; Kangoo E-Tech Electric ₺2.772 (%0) daha ucuz.
Kangoo benzin motorla 130 HP, Kangoo E-Tech Electric elektrik motorla 120 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Kangoo için 11,9 sn, Kangoo E-Tech Electric için 12,6 sn; Kangoo 0,7 saniye daha hızlı.
İki araç da yaklaşık 4.490 mm uzunluğunda. Bagaj hacmi ikisinde de 775 litre.
Euro NCAP'te Kangoo 4 yıldız (2021), Kangoo E-Tech Electric 4 yıldız (2021) almış. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV Kangoo için yaklaşık ₺6.902, Kangoo E-Tech Electric için ₺4.426. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Kangoo yılda yaklaşık %20, Kangoo E-Tech Electric %5 değer kaybediyor; Kangoo E-Tech Electric değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Renault Kangoo E-Tech Electric 61 puanla önde (diğeri 57). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- Kangoo mu Kangoo E-Tech Electric mi daha ucuz?
- Kangoo E-Tech Electric. Güncel kasko değeri ₺1.772.228, Kangoo için ₺1.775.000; aradaki fark ₺2.772.
- Kangoo mu Kangoo E-Tech Electric mi daha az değer kaybediyor?
- Kangoo E-Tech Electric. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Kangoo E-Tech Electric için %5, Kangoo için %20.







