araçkarşılaştır.com

Jaguar I-Pace vs Renault Rafale

32 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: I-pace Hse EV400 ve Rafale Esprit Alpine E-tech F.hybrid 200. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Jaguar I-Pace, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.

I-Pace genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Rafale daha iyi: 1.170 km / 470 km.

Genel değerlendirmede Jaguar I-Pace öne çıkıyor (Kalite 85 - 73). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN · ÖNDE
85
Jaguar I-Pace · Değer 37
GENEL PUAN
73
Renault Rafale · Değer 19

Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2018 ve 2024). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Jaguar I-PaceRenault Rafale
  • 91Performans51
  • 75Ekonomi67
  • 75Kullanışlılık54
  • 91Güvenlik91
  • 94Konfor & Donanım97

20 ölçütten 17'i karşılaştırıldı.

  • I-Pace her 100 km'de yaklaşık 214 ₺ daha az enerji harcıyor (%69 daha ekonomik).
  • Rafale tek depoyla ~700 km daha fazla yol gidiyor.
  • I-Pace 491 Nm daha fazla tork üretiyor.

Tüm veriler

ÖzellikJaguar I-Pace I-PaceD-SUV · SUV · 2018–2023₺4.569.793Renault Rafale RafaleD-SUV · SUV · 2024–2026₺4.050.000
GüçHP400EN İYİ200
TorkNm696EN İYİ205
0-100 km/ssn4,8EN İYİ8,4
ÇekişDört çekerÖnden çekiş
Azami hızkm/s200175
Enerji maliyeti₺/100km95EN İYİ
0,95 ₺/km
309
3,09 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km4701.170EN İYİ
CO₂ emisyonug/km0EN İYİ105
Bagaj hacmiL656EN İYİ530
Aks mesafesimm2.990EN İYİ2.738
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.6824.710
Genişlikmm1.8951.866
Yükseklikmm1.5651.613
Ağırlıkkg2.2081.636
Euro NCAPyıldız5
2018 testi
5
2024 testi
Hava yastığı66
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıGeri görüş kamerasıGeri görüş kamerası
KlimaÇift bölgeliÇift bölgeli
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışıAdaptif-
Ekran10"12"EN İYİ
Cam tavankarşılaştırma dışı-Var
LED farVarVar
Anahtarsız girişVarVar
Döşemekarşılaştırma dışı-Yarı deri
Isıtmalı koltukVarVar
Fiyat₺4.569.793
kasko değeri
₺4.050.000
kasko değeri
Yıllık MTVkarşılaştırma dışı₺42.871-
Yıllık değer koruma%95,784,9
Garantiyıl33

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Jaguar I-Pace mi Renault Rafale mi?

Jaguar I-Pace ile Renault Rafale D-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Jaguar I-Pace I-pace Hse EV400 ve Renault Rafale Rafale Esprit Alpine E-tech F.hybrid 200. Güncel kasko değeri I-Pace için ₺4.569.793, Rafale için ₺4.050.000; Rafale ₺519.793 (%11) daha ucuz.

I-Pace elektrik motorla 400 HP, Rafale hibrit motorla 200 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma I-Pace için 4,8 sn, Rafale için 8,4 sn; I-Pace 3,6 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol I-Pace için yaklaşık ₺95, Rafale için ₺309 tutuyor; I-Pace her 100 km'de ₺214 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil I-Pace için yaklaşık 470 km, Rafale için 1.170 km; uzun yolda Rafale daha seyrek durur.

Uzunluk I-Pace için 4.682 mm, Rafale için 4.710 mm; Rafale 28 mm daha uzun. Aks mesafesi I-Pace tarafında 252 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi I-Pace için 656 litre, Rafale için 530 litre; aile ve uzun yol kullanımında I-Pace 126 litre önde.

Euro NCAP'te I-Pace 5 yıldız (2018), Rafale 5 yıldız (2024) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.

Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre I-Pace yılda yaklaşık %4, Rafale %15 değer kaybediyor; I-Pace değerini daha iyi koruyor.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Jaguar I-Pace 85 puanla önde (diğeri 73). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.

I-Pace mi Rafale mi daha ucuz?
Rafale. Güncel kasko değeri ₺4.050.000, I-Pace için ₺4.569.793; aradaki fark ₺519.793.
I-Pace mi Rafale mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde I-Pace. 100 km için ₺95 harcıyor, Rafale ₺309; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺32.055.
I-Pace mi Rafale mi daha geniş?
Bagajda I-Pace: 656 litre, Rafale için 530 litre. Aks mesafesinde I-Pace önde.
I-Pace mi Rafale mi daha az değer kaybediyor?
I-Pace. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp I-Pace için %4, Rafale için %15.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.