Jaguar I-Pace vs Renault Rafale
32 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Jaguar I-Pace vs Renault Rafale karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Jaguar I-Pace, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.
I-Pace genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Rafale daha iyi: 1.170 km / 470 km.
Genel değerlendirmede Jaguar I-Pace öne çıkıyor (Kalite 85 - 73). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2018 ve 2024). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 91Performans51
- 75Ekonomi67
- 75Kullanışlılık54
- 91Güvenlik91
- 94Konfor & Donanım97
20 ölçütten 17'i karşılaştırıldı.
- I-Pace her 100 km'de yaklaşık 214 ₺ daha az enerji harcıyor (%69 daha ekonomik).
- Rafale tek depoyla ~700 km daha fazla yol gidiyor.
- I-Pace 491 Nm daha fazla tork üretiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Jaguar I-Pace I-pace Hse EV400D-SUV · SUV · 2018–2023₺4.569.793 | Renault Rafale Rafale Esprit Alpine E-tech F.hybrid 200D-SUV · SUV · 2024–2026₺4.050.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 400EN İYİ | 200 |
| TorkNm | 696EN İYİ | 205 |
| 0-100 km/ssn | 4,8EN İYİ | 8,4 |
| Çekiş | Dört çeker | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 200 | 175 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 95EN İYİ | 309 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 470 | 1.170EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0EN İYİ | 105 |
| Bagaj hacmiL | 656EN İYİ | 530 |
| Aks mesafesimm | 2.990EN İYİ | 2.738 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.682 | 4.710 |
| Genişlikmm | 1.895 | 1.866 |
| Yükseklikmm | 1.565 | 1.613 |
| Ağırlıkkg | 2.208 | 1.636 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Adaptif | - |
| Ekran | 10" | 12"EN İYİ |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Yarı deri |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺4.569.793 | ₺4.050.000 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺42.871 | - |
| Yıllık değer koruma% | 95,7 | 84,9 |
| Garantiyıl | 3 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Jaguar I-Pace mi Renault Rafale mi?
Jaguar I-Pace ile Renault Rafale D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri I-Pace için ₺4.569.793, Rafale için ₺4.050.000; Rafale ₺519.793 (%11) daha ucuz.
I-Pace elektrik motorla 400 HP, Rafale hibrit motorla 200 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma I-Pace için 4,8 sn, Rafale için 8,4 sn; I-Pace 3,6 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol I-Pace için yaklaşık ₺95, Rafale için ₺309 tutuyor; I-Pace her 100 km'de ₺214 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil I-Pace için yaklaşık 470 km, Rafale için 1.170 km; uzun yolda Rafale daha seyrek durur.
Uzunluk I-Pace için 4.682 mm, Rafale için 4.710 mm; Rafale 28 mm daha uzun. Aks mesafesi I-Pace tarafında 252 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi I-Pace için 656 litre, Rafale için 530 litre; aile ve uzun yol kullanımında I-Pace 126 litre önde.
Euro NCAP'te I-Pace 5 yıldız (2018), Rafale 5 yıldız (2024) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre I-Pace yılda yaklaşık %4, Rafale %15 değer kaybediyor; I-Pace değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Jaguar I-Pace 85 puanla önde (diğeri 73). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- I-Pace mi Rafale mi daha ucuz?
- Rafale. Güncel kasko değeri ₺4.050.000, I-Pace için ₺4.569.793; aradaki fark ₺519.793.
- I-Pace mi Rafale mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde I-Pace. 100 km için ₺95 harcıyor, Rafale ₺309; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺32.055.
- I-Pace mi Rafale mi daha geniş?
- Bagajda I-Pace: 656 litre, Rafale için 530 litre. Aks mesafesinde I-Pace önde.
- I-Pace mi Rafale mi daha az değer kaybediyor?
- I-Pace. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp I-Pace için %4, Rafale için %15.












