araçkarşılaştır.com

Dacia Jogger vs Renault Kangoo

39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Dacia Jogger vs Renault Kangoo karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Renault Kangoo, 5 kategorinin 2 tanesini alıyor.

Kangoo genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından Jogger daha iyi: 225 ₺/100km / 407 ₺/100km.

Genel değerlendirmede Renault Kangoo öne çıkıyor (Kalite 57 - 54). Fiyatına göre ise Dacia Jogger daha iyi bir alım (Değer 52 - 36).

GENEL PUAN
54
Dacia Jogger · Değer 52
GENEL PUAN · ÖNDE
57
Renault Kangoo · Değer 36

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Dacia JoggerRenault Kangoo
  • 22Performans32
  • 64Ekonomi49
  • 74Kullanışlılık69
  • 47Güvenlik78
  • 62Konfor & Donanım53

21 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.

  • Kangoo daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (4 yıldız).
  • Jogger her 100 km'de yaklaşık 183 ₺ daha az enerji harcıyor (%45 daha ekonomik).
  • Jogger klima bakımından önde: Otomatik / Manuel.

Tüm veriler

ÖzellikDacia Jogger Jogger Extreme Eco-g 100 5KC-MPV · MPV · 2024–2025₺1.653.104Renault Kangoo Kangoo Multix Techno 1.3 TCE 130C-MPV · MPV · 2024–2026₺1.775.000
GüçHP100130EN İYİ
TorkNm170240EN İYİ
0-100 km/ssn12,911,9EN İYİ
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s164170
Motor hacmicc1.0001.300
Silindir34
EmişTurboTurbo
Vites sayısı56
Enerji maliyeti₺/100km225EN İYİ
2,25 ₺/km
407
4,07 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km694871EN İYİ
CO₂ emisyonug/km116EN İYİ140
Yakıt tüketimiL/100km7,26,2
Bagaj hacmiL708775EN İYİ
Aks mesafesimm2.898EN İYİ2.716
Koltuk75
Kapı55
Uzunlukmm4.5474.486
Genişlikmm1.7841.860
Yükseklikmm1.6741.864
Ağırlıkkg1.2901.450
DepoL5054
Euro NCAPyıldız1
2021 testi
4EN İYİ
2021 testi
Hava yastığı66
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıGeri görüş kamerasıGeri görüş kamerası
ŞanzımanManuelManuel
KlimaOtomatikEN İYİManuel
Hız sabitleyiciStandartStandart
Ekran10"EN İYİ8"
Cam tavankarşılaştırma dışı-Yok
LED farVarVar
Anahtarsız girişVarVar
DöşemeKumaşKumaş
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Yok
Fiyat₺1.653.104
kasko değeri
₺1.775.000
kasko değeri
Yıllık MTV₺6.902₺6.902
Yıllık değer koruma%93,480,1
Garantiyıl33

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Dacia Jogger mi Renault Kangoo mu?

Dacia Jogger ile Renault Kangoo C-MPV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Jogger için ₺1.653.104, Kangoo için ₺1.775.000; Jogger ₺121.896 (%7) daha ucuz.

Jogger lpg motorla 100 HP, Kangoo benzin motorla 130 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Jogger için 12,9 sn, Kangoo için 11,9 sn; Kangoo 1,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Jogger için yaklaşık ₺225, Kangoo için ₺407 tutuyor; Jogger her 100 km'de ₺183 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Jogger için yaklaşık 694 km, Kangoo için 871 km; uzun yolda Kangoo daha seyrek durur.

Uzunluk Jogger için 4.547 mm, Kangoo için 4.486 mm; Jogger 61 mm daha uzun. Aks mesafesi Jogger tarafında 182 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Jogger için 708 litre, Kangoo için 775 litre; aile ve uzun yol kullanımında Kangoo 67 litre önde.

Euro NCAP'te Jogger 1 yıldız (2021), Kangoo 4 yıldız (2021) almış. İkisinde de 6 hava yastığı var.

Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺6.902. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Jogger yılda yaklaşık %7, Kangoo %20 değer kaybediyor; Jogger değerini daha iyi koruyor.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Renault Kangoo 57 puanla önde (diğeri 54). Fiyatına göre bakıldığında ise Jogger daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Jogger, bagaj ve aile kullanımıysa Kangoo daha mantıklı bir seçim.

Jogger mi Kangoo mu daha ucuz?
Jogger. Güncel kasko değeri ₺1.653.104, Kangoo için ₺1.775.000; aradaki fark ₺121.896.
Jogger mi Kangoo mu daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Jogger. 100 km için ₺225 harcıyor, Kangoo ₺407; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺27.407.
Jogger mi Kangoo mu daha geniş?
Bagajda Kangoo: 775 litre, Jogger için 708 litre. Aks mesafesinde Jogger önde.
Jogger mi Kangoo mu daha güvenli?
Aynı yılın Euro NCAP testinde Kangoo daha yüksek puan almış: 4 yıldıza karşı 1.
Jogger mi Kangoo mu daha az değer kaybediyor?
Jogger. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Jogger için %7, Kangoo için %20.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.