Citroen C3 Aircross vs Ford Puma
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen C3 Aircross vs Ford Puma karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Citroen C3 Aircross, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.
C3 Aircross genel puanda önde, ancak ekran bakımından Puma daha iyi: 12" / 10".
Genel değerlendirmede Citroen C3 Aircross öne çıkıyor (Kalite 62 - 59). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 44Performans34
- 55Ekonomi56
- 44Kullanışlılık40
- 90Güvenlik90
- 75Konfor & Donanım71
21 ölçütten 17'i karşılaştırıldı.
- C3 Aircross döşeme bakımından önde: Yarı deri / Kumaş.
- C3 Aircross 0-100 km/s'e 1,4 sn daha hızlı ulaşıyor.
- C3 Aircross 20 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C3 Aircross C3 Aircross Max 1.2 Hybrid 145 eDCS6B-SUV · SUV · 2025–2026₺2.300.000 | Ford Puma Puma Titanium Hibrit 1.0 Ecoboost 125 7ATB-SUV · SUV · 2024–2026₺2.305.800 |
|---|---|---|
| GüçHP | 145EN İYİ | 125 |
| TorkNm | 230EN İYİ | 200 |
| 0-100 km/ssn | 8,8EN İYİ | 10,2 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 197 | 194 |
| Motor hacmicc | 1.199 | 1.000 |
| Silindir | 3 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 348 | 342 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 830 | 808 |
| CO₂ emisyonug/km | 120 | 118 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,3 | 5,2 |
| Bagaj hacmiL | 460 | 456 |
| Aks mesafesimm | 2.670EN İYİ | 2.588 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.395 | 4.186 |
| Genişlikmm | 1.795 | 1.805 |
| Yükseklikmm | 1.660 | 1.550 |
| Ağırlıkkg | 1.386 | 1.280 |
| DepoL | 44 | 42 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Çift Kavramalı (DCT)EN İYİ | Otomatik |
| Klima | Otomatik | Otomatik |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekran | 10" | 12"EN İYİ |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Yok |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Döşeme | Yarı deriEN İYİ | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺2.300.000 | ₺2.305.800 |
| Yıllık MTV | ₺6.902 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma% | 92,3 | 89,9 |
| Garantiyıl | 3 | 4 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C3 Aircross mu Ford Puma mı?
Citroen C3 Aircross ile Ford Puma B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C3 Aircross için ₺2.300.000, Puma için ₺2.305.800; C3 Aircross ₺5.800 (%0) daha ucuz.
C3 Aircross benzin motorla 145 HP, Puma benzin motorla 125 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C3 Aircross için 8,8 sn, Puma için 10,2 sn; C3 Aircross 1,4 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C3 Aircross için yaklaşık ₺348, Puma için ₺342 tutuyor; Puma her 100 km'de ₺7 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil C3 Aircross için yaklaşık 830 km, Puma için 808 km; uzun yolda C3 Aircross daha seyrek durur.
Uzunluk C3 Aircross için 4.395 mm, Puma için 4.186 mm; C3 Aircross 209 mm daha uzun. Aks mesafesi C3 Aircross tarafında 82 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C3 Aircross için 460 litre, Puma için 456 litre; aile ve uzun yol kullanımında C3 Aircross 4 litre önde.
İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺6.902. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre C3 Aircross yılda yaklaşık %8, Puma %10 değer kaybediyor; C3 Aircross değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi C3 Aircross için 3 yıl, Puma için 4 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Citroen C3 Aircross 62 puanla önde (diğeri 59). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse Puma, bagaj ve aile kullanımıysa C3 Aircross daha mantıklı bir seçim.
- C3 Aircross mu Puma mı daha ucuz?
- C3 Aircross. Güncel kasko değeri ₺2.300.000, Puma için ₺2.305.800; aradaki fark ₺5.800.
- C3 Aircross mu Puma mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Puma. 100 km için ₺342 harcıyor, C3 Aircross ₺348; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺985.
- C3 Aircross mu Puma mı daha geniş?
- Bagajda C3 Aircross: 460 litre, Puma için 456 litre. Aks mesafesinde C3 Aircross önde.
- C3 Aircross mu Puma mı daha az değer kaybediyor?
- C3 Aircross. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp C3 Aircross için %8, Puma için %10.





