Citroen C3 Aircross vs Ford Puma
38 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: C3 Aircross Collection 1.2 Hybrid 145 eDCS6 ve Puma St-line Black Edt H. 1.0 E.boost 125 7AT. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Citroen C3 Aircross, 5 kategorinin 4 tanesini alıyor.
C3 Aircross genel puanda önde, ancak ekran bakımından Puma daha iyi: 12" / 10.25".
Genel değerlendirmede Citroen C3 Aircross öne çıkıyor (Kalite 63 - 59). Fiyatına göre ise Ford Puma daha iyi bir alım (Değer 52 - 46).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 44Performans37
- 55Ekonomi49
- 44Kullanışlılık40
- 90Güvenlik90
- 78Konfor & Donanım75
21 ölçütten 18'i karşılaştırıldı.
- C3 Aircross döşeme bakımından önde: Yarı deri / Kumaş.
- C3 Aircross her 100 km'de yaklaşık 33 ₺ daha az enerji harcıyor (%9 daha ekonomik).
- C3 Aircross 20 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C3 Aircross C3 AircrossB-SUV · SUV · 2026–2026₺2.270.000 | Ford Puma PumaB-SUV · SUV · 2026–2026₺1.998.700 |
|---|---|---|
| GüçHP | 145EN İYİ | 125 |
| TorkNm | 230EN İYİ | 210 |
| 0-100 km/ssn | 8,8EN İYİ | 9,6 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 197 | 190 |
| Motor hacmicc | 1.199 | 999 |
| Silindir | 3 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 348EN İYİ | 381 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 830EN İYİ | 724 |
| CO₂ emisyonug/km | 120EN İYİ | 130 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,3 | 5,8 |
| Bagaj hacmiL | 460 | 456 |
| Aks mesafesimm | 2.670EN İYİ | 2.588 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.395 | 4.186 |
| Genişlikmm | 1.795 | 1.805 |
| Yükseklikmm | 1.660 | 1.550 |
| Ağırlıkkg | 1.386 | 1.280 |
| DepoL | 44 | 42 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 4 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Çift Kavramalı (DCT) | Çift Kavramalı (DCT) |
| Klima | Otomatik | Otomatik |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekran | 10.25" | 12"EN İYİ |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Yok |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Yarı deriEN İYİ | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Fiyat | ₺2.270.000 | ₺1.998.700 |
| Yıllık MTV | ₺6.902 | ₺6.902 |
| Garantiyılkarşılaştırma dışı | - | 4 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C3 Aircross mu Ford Puma mı?
Citroen C3 Aircross ile Ford Puma B-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Citroen C3 Aircross C3 Aircross Collection 1.2 Hybrid 145 eDCS6 ve Ford Puma Puma St-line Black Edt H. 1.0 E.boost 125 7AT. Güncel kasko değeri C3 Aircross için ₺2.270.000, Puma için ₺1.998.700; Puma ₺271.300 (%12) daha ucuz.
C3 Aircross benzin motorla 145 HP, Puma benzin motorla 125 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C3 Aircross için 8,8 sn, Puma için 9,6 sn; C3 Aircross 0,8 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C3 Aircross için yaklaşık ₺348, Puma için ₺381 tutuyor; C3 Aircross her 100 km'de ₺33 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil C3 Aircross için yaklaşık 830 km, Puma için 724 km; uzun yolda C3 Aircross daha seyrek durur.
Uzunluk C3 Aircross için 4.395 mm, Puma için 4.186 mm; C3 Aircross 209 mm daha uzun. Aks mesafesi C3 Aircross tarafında 82 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C3 Aircross için 460 litre, Puma için 456 litre; aile ve uzun yol kullanımında C3 Aircross 4 litre önde.
İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺6.902.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Citroen C3 Aircross 63 puanla önde (diğeri 59). Fiyatına göre bakıldığında ise Puma daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- C3 Aircross mu Puma mı daha ucuz?
- Puma. Güncel kasko değeri ₺1.998.700, C3 Aircross için ₺2.270.000; aradaki fark ₺271.300.
- C3 Aircross mu Puma mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C3 Aircross. 100 km için ₺348 harcıyor, Puma ₺381; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺4.927.
- C3 Aircross mu Puma mı daha geniş?
- Bagajda C3 Aircross: 460 litre, Puma için 456 litre. Aks mesafesinde C3 Aircross önde.








