araçkarşılaştır.com

Citroen C3 Aircross vs Ford Puma

38 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Citroen C3 Aircross vs Ford Puma karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Citroen C3 Aircross, 5 kategorinin 4 tanesini alıyor.

C3 Aircross genel puanda önde, ancak ekran bakımından Puma daha iyi: 12" / 10.25".

Genel değerlendirmede Citroen C3 Aircross öne çıkıyor (Kalite 63 - 59). Fiyatına göre ise Ford Puma daha iyi bir alım (Değer 52 - 46).

GENEL PUAN · ÖNDE
63
Citroen C3 Aircross · Değer 46
GENEL PUAN
59
Ford Puma · Değer 52

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Citroen C3 AircrossFord Puma
  • 44Performans37
  • 55Ekonomi49
  • 44Kullanışlılık40
  • 90Güvenlik90
  • 78Konfor & Donanım75

21 ölçütten 18'i karşılaştırıldı.

  • C3 Aircross döşeme bakımından önde: Yarı deri / Kumaş.
  • C3 Aircross her 100 km'de yaklaşık 33 ₺ daha az enerji harcıyor (%9 daha ekonomik).
  • C3 Aircross 20 HP daha güçlü.

Tüm veriler

ÖzellikCitroen C3 Aircross C3 Aircross Collection 1.2 Hybrid 145 eDCS6B-SUV · SUV · 2026–2026₺2.270.000Ford Puma Puma St-line Black Edt H. 1.0 E.boost 125 7ATB-SUV · SUV · 2026–2026₺1.998.700
GüçHP145EN İYİ125
TorkNm230EN İYİ210
0-100 km/ssn8,8EN İYİ9,6
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s197190
Motor hacmicc1.199999
Silindir33
EmişTurboTurbo
Vites sayısı67
Enerji maliyeti₺/100km348EN İYİ
3,48 ₺/km
381
3,81 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km830EN İYİ724
CO₂ emisyonug/km120EN İYİ130
Yakıt tüketimiL/100km5,35,8
Bagaj hacmiL460456
Aks mesafesimm2.670EN İYİ2.588
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.3954.186
Genişlikmm1.7951.805
Yükseklikmm1.6601.550
Ağırlıkkg1.3861.280
DepoL4442
Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı-4
2022 testi
Hava yastığı66
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıGeri görüş kamerasıGeri görüş kamerası
ŞanzımanÇift Kavramalı (DCT)Çift Kavramalı (DCT)
KlimaOtomatikOtomatik
Hız sabitleyiciStandartStandart
Ekran10.25"12"EN İYİ
Cam tavankarşılaştırma dışı-Yok
LED farVarVar
Anahtarsız girişVarVar
DöşemeYarı deriEN İYİKumaş
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Yok
Fiyat₺2.270.000
kasko değeri
₺1.998.700
kasko değeri
Yıllık MTV₺6.902₺6.902
Garantiyılkarşılaştırma dışı-4

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Citroen C3 Aircross mu Ford Puma mı?

Citroen C3 Aircross ile Ford Puma B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C3 Aircross için ₺2.270.000, Puma için ₺1.998.700; Puma ₺271.300 (%12) daha ucuz.

C3 Aircross benzin motorla 145 HP, Puma benzin motorla 125 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C3 Aircross için 8,8 sn, Puma için 9,6 sn; C3 Aircross 0,8 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C3 Aircross için yaklaşık ₺348, Puma için ₺381 tutuyor; C3 Aircross her 100 km'de ₺33 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil C3 Aircross için yaklaşık 830 km, Puma için 724 km; uzun yolda C3 Aircross daha seyrek durur.

Uzunluk C3 Aircross için 4.395 mm, Puma için 4.186 mm; C3 Aircross 209 mm daha uzun. Aks mesafesi C3 Aircross tarafında 82 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C3 Aircross için 460 litre, Puma için 456 litre; aile ve uzun yol kullanımında C3 Aircross 4 litre önde.

İkisinde de 6 hava yastığı var.

Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺6.902.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Citroen C3 Aircross 63 puanla önde (diğeri 59). Fiyatına göre bakıldığında ise Puma daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.

C3 Aircross mu Puma mı daha ucuz?
Puma. Güncel kasko değeri ₺1.998.700, C3 Aircross için ₺2.270.000; aradaki fark ₺271.300.
C3 Aircross mu Puma mı daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde C3 Aircross. 100 km için ₺348 harcıyor, Puma ₺381; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺4.927.
C3 Aircross mu Puma mı daha geniş?
Bagajda C3 Aircross: 460 litre, Puma için 456 litre. Aks mesafesinde C3 Aircross önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.