BMW 1 Serisi vs Citroen C4
39 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW 1 Serisi vs Citroen C4 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Citroen C4, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.
C4 genel puanda önde, ancak euro ncap bakımından 1 Serisi daha iyi: 5 yıldız / 4 yıldız.
Genel değerlendirmede Citroen C4 öne çıkıyor (Kalite 54 - 47). Fiyatına göre ise BMW 1 Serisi daha iyi bir alım (Değer 42 - 30).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2021). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 41Performans42
- 43Ekonomi57
- 36Kullanışlılık36
- 67Güvenlik75
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 14'i karşılaştırıldı.
- C4 şerit takip asistanı bakımından önde: Var / Yok.
- 1 Serisi daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- C4 led far bakımından önde: Var / Yok.
Tüm veriler
| Özellik | BMW 1 Serisi 118i 1.5 140 Sport LineC · Hatchback · 2020–2024₺2.341.042 | Citroen C4 C4 Max 1.2 MHEV 145 eDCS6C · Sedan · 2024–2026₺2.345.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 140 | 145 |
| TorkNm | 220 | 230 |
| 0-100 km/ssn | 9,2 | 9,3 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 208 | 202 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.200 |
| Silindir | 3 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 414 | 355EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 667 | 926EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 143 | 122EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,3 | 5,4 |
| Bagaj hacmiL | 380 | 380 |
| Aks mesafesimm | 2.670 | 2.670 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapıkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Uzunlukmm | 4.319 | 4.360 |
| Genişlikmm | 1.799 | 1.800 |
| Yükseklikmm | 1.434 | 1.525 |
| Ağırlıkkg | 1.365 | 1.276 |
| DepoL | 42 | 50 |
| Euro NCAPyıldız | 5EN İYİ | 4 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanı | Yok | VarEN İYİ |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 10" |
| Cam tavan | Yok | VarEN İYİ |
| LED far | Yok | VarEN İYİ |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Kumaş | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺2.341.042 | ₺2.345.000 |
| Yıllık MTV | ₺12.028 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma% | 95,1 | 84,1 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW 1 Serisi mi Citroen C4 mi?
BMW 1 Serisi ile Citroen C4 C segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri 1 Serisi için ₺2.341.042, C4 için ₺2.345.000; 1 Serisi ₺3.958 (%0) daha ucuz.
1 Serisi benzin motorla 140 HP, C4 benzin motorla 145 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma 1 Serisi için 9,2 sn, C4 için 9,3 sn; 1 Serisi 0,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol 1 Serisi için yaklaşık ₺414, C4 için ₺355 tutuyor; C4 her 100 km'de ₺59 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil 1 Serisi için yaklaşık 667 km, C4 için 926 km; uzun yolda C4 daha seyrek durur.
Uzunluk 1 Serisi için 4.319 mm, C4 için 4.360 mm; C4 41 mm daha uzun. Bagaj hacmi ikisinde de 380 litre.
Euro NCAP'te 1 Serisi 5 yıldız (2019), C4 4 yıldız (2021) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV 1 Serisi için yaklaşık ₺12.028, C4 için ₺6.902. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre 1 Serisi yılda yaklaşık %5, C4 %16 değer kaybediyor; 1 Serisi değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Citroen C4 54 puanla önde (diğeri 47). Fiyatına göre bakıldığında ise 1 Serisi daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- 1 Serisi mi C4 mi daha ucuz?
- 1 Serisi. Güncel kasko değeri ₺2.341.042, C4 için ₺2.345.000; aradaki fark ₺3.958.
- 1 Serisi mi C4 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C4. 100 km için ₺355 harcıyor, 1 Serisi ₺414; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺8.868.
- 1 Serisi mi C4 mi daha az değer kaybediyor?
- 1 Serisi. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp 1 Serisi için %5, C4 için %16.








