Citroen C4 vs Volkswagen Golf
38 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen C4 vs Volkswagen Golf karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Volkswagen Golf, 5 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Golf genel puanda önde, ancak güç bakımından C4 daha iyi: 145 HP / 110 HP.
Genel değerlendirmede Volkswagen Golf öne çıkıyor (Kalite 64 - 62). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2019). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 42Performans32
- 57Ekonomi61
- 36Kullanışlılık34
- 78Güvenlik94
- 94Konfor & Donanım94
21 ölçütten 20'i karşılaştırıldı.
- Golf daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- Golf 1 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
- C4 35 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C4 C4 Max 1.2 MHEV 145 eDCS6C · Sedan · 2024–2026₺2.345.000 | Volkswagen Golf Golf 1.0 etsi 110 DSG R-lineC · Hatchback · 2021–2024₺2.350.799 |
|---|---|---|
| GüçHP | 145EN İYİ | 110 |
| TorkNm | 230EN İYİ | 200 |
| 0-100 km/ssn | 9,3EN İYİ | 10,2 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 202 | 202 |
| Motor hacmicc | 1.200 | 1.000 |
| Silindir | 3 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 355 | 322EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 926 | 918 |
| CO₂ emisyonug/km | 122 | 111EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,4 | 4,9 |
| Bagaj hacmiL | 380 | 381 |
| Aks mesafesimm | 2.670EN İYİ | 2.620 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapıkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Uzunlukmm | 4.360 | 4.284 |
| Genişlikmm | 1.800 | 1.789 |
| Yükseklikmm | 1.525 | 1.456 |
| Ağırlıkkg | 1.276 | 1.300 |
| DepoL | 50 | 45 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 5EN İYİ |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | Adaptif | Adaptif |
| Ekran | 10" | 10.3" |
| Cam tavan | Var | Var |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺2.345.000 | ₺2.350.799 |
| Yıllık MTV | ₺6.902 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma% | 84,1 | 94,0 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C4 mi Volkswagen Golf mu?
Citroen C4 ile Volkswagen Golf C segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C4 için ₺2.345.000, Golf için ₺2.350.799; C4 ₺5.799 (%0) daha ucuz.
C4 benzin motorla 145 HP, Golf benzin motorla 110 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C4 için 9,3 sn, Golf için 10,2 sn; C4 0,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C4 için yaklaşık ₺355, Golf için ₺322 tutuyor; Golf her 100 km'de ₺33 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil C4 için yaklaşık 926 km, Golf için 918 km; uzun yolda C4 daha seyrek durur.
Uzunluk C4 için 4.360 mm, Golf için 4.284 mm; C4 76 mm daha uzun. Aks mesafesi C4 tarafında 50 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C4 için 380 litre, Golf için 381 litre; aile ve uzun yol kullanımında Golf 1 litre önde.
Euro NCAP'te C4 4 yıldız (2021), Golf 5 yıldız (2019) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı C4 için 6, Golf için 7.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺6.902. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre C4 yılda yaklaşık %16, Golf %6 değer kaybediyor; Golf değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Volkswagen Golf 64 puanla önde (diğeri 62). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse Golf, performanssa C4 öne çıkıyor.
- C4 mi Golf mu daha ucuz?
- C4. Güncel kasko değeri ₺2.345.000, Golf için ₺2.350.799; aradaki fark ₺5.799.
- C4 mi Golf mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Golf. 100 km için ₺322 harcıyor, C4 ₺355; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺4.927.
- C4 mi Golf mu daha geniş?
- Bagajda Golf: 381 litre, C4 için 380 litre. Aks mesafesinde C4 önde.
- C4 mi Golf mu daha az değer kaybediyor?
- Golf. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Golf için %6, C4 için %16.







