Ford Tourneo Connect vs Renault Kangoo
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Ford Tourneo Connect vs Renault Kangoo karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Ford Tourneo Connect, 5 kategorinin 5 tanesini alıyor.
Tourneo Connect genel puanda önde, ancak hava yastığı bakımından Kangoo daha iyi: 6 / 4.
Genel değerlendirmede Ford Tourneo Connect öne çıkıyor (Kalite 67 - 55). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 38Performans32
- 62Ekonomi49
- 77Kullanışlılık69
- 86Güvenlik78
- 71Konfor & Donanım44
21 ölçütten 21'i karşılaştırıldı.
- Tourneo Connect daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- Kangoo 2 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
- Tourneo Connect klima bakımından önde: Çift bölgeli / Manuel.
Tüm veriler
| Özellik | Ford Tourneo Connect Tourneoconnectkombi Active Mca 1.5 120 8ATC-MPV · MPV · 2022–2022₺1.304.060 | Renault Kangoo Kangoo Multix Techno 1.3 TCE 130C-MPV · MPV · 2024–2026₺1.775.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 120 | 130EN İYİ |
| TorkNm | 300EN İYİ | 240 |
| 0-100 km/ssn | 10,2EN İYİ | 11,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 193 | 170 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.300 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 351EN İYİ | 407 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.250EN İYİ | 871 |
| CO₂ emisyonug/km | 125EN İYİ | 140 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 4,8 | 6,2 |
| Bagaj hacmiL | 1.200EN İYİ | 775 |
| Aks mesafesimm | 2.662 | 2.716EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.425 | 4.486 |
| Genişlikmm | 1.835 | 1.860 |
| Yükseklikmm | 1.828 | 1.864 |
| Ağırlıkkg | 1.610 | 1.450 |
| DepoL | 60 | 54 |
| Euro NCAPyıldız | 5EN İYİ | 4 |
| Hava yastığı | 4 | 6EN İYİ |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | OtomatikEN İYİ | Manuel |
| Klima | Çift bölgeliEN İYİ | Manuel |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekran | 10"EN İYİ | 8" |
| Cam tavan | Yok | Yok |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Kumaş | Kumaş |
| Isıtmalı koltuk | VarEN İYİ | Yok |
| Fiyat | ₺1.304.060 | ₺1.775.000 |
| Yıllık MTV | ₺9.012 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 80,1 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Ford Tourneo Connect mi Renault Kangoo mu?
Ford Tourneo Connect ile Renault Kangoo C-MPV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Tourneo Connect için ₺1.304.060, Kangoo için ₺1.775.000; Tourneo Connect ₺470.940 (%27) daha ucuz.
Tourneo Connect dizel motorla 120 HP, Kangoo benzin motorla 130 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Tourneo Connect için 10,2 sn, Kangoo için 11,9 sn; Tourneo Connect 1,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Tourneo Connect için yaklaşık ₺351, Kangoo için ₺407 tutuyor; Tourneo Connect her 100 km'de ₺56 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Tourneo Connect için yaklaşık 1.250 km, Kangoo için 871 km; uzun yolda Tourneo Connect daha seyrek durur.
Uzunluk Tourneo Connect için 4.425 mm, Kangoo için 4.486 mm; Kangoo 61 mm daha uzun. Aks mesafesi Kangoo tarafında 54 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Tourneo Connect için 1.200 litre, Kangoo için 775 litre; aile ve uzun yol kullanımında Tourneo Connect 425 litre önde.
Euro NCAP'te Tourneo Connect 5 yıldız (2021), Kangoo 4 yıldız (2021) almış. Hava yastığı sayısı Tourneo Connect için 4, Kangoo için 6.
Yıllık MTV Tourneo Connect için yaklaşık ₺9.012, Kangoo için ₺6.902. Garanti süresi Tourneo Connect için 2 yıl, Kangoo için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Ford Tourneo Connect 67 puanla önde (diğeri 55). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse Tourneo Connect, performanssa Kangoo öne çıkıyor.
- Tourneo Connect mi Kangoo mu daha ucuz?
- Tourneo Connect. Güncel kasko değeri ₺1.304.060, Kangoo için ₺1.775.000; aradaki fark ₺470.940.
- Tourneo Connect mi Kangoo mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Tourneo Connect. 100 km için ₺351 harcıyor, Kangoo ₺407; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺8.438.
- Tourneo Connect mi Kangoo mu daha geniş?
- Bagajda Tourneo Connect: 1.200 litre, Kangoo için 775 litre. Aks mesafesinde Kangoo önde.
- Tourneo Connect mi Kangoo mu daha güvenli?
- Aynı yılın Euro NCAP testinde Tourneo Connect daha yüksek puan almış: 5 yıldıza karşı 4.










