Citroen C3 Aircross vs Ford Puma
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen C3 Aircross vs Ford Puma karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
C3 Aircross ile Puma genel puanda başa baş (63); önceliklerinize göre kategori çubuklarına bakın.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 44Performans64
- 55Ekonomi41
- 44Kullanışlılık40
- 90Güvenlik90
- 78Konfor & Donanım78
21 ölçütten 16'i karşılaştırıldı.
- C3 Aircross şanzıman bakımından önde: Çift Kavramalı (DCT) / Manuel.
- Puma 0-100 km/s'e 2,1 sn daha hızlı ulaşıyor.
- Puma hız sabitleyici bakımından önde: Adaptif / Standart.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C3 Aircross C3 Aircross Plus 1.2 Hybrid 145 eDCS6B-SUV · SUV · 2025–2026₺2.275.000 | Ford Puma Puma ST 1.5 200B-SUV · SUV · 2022–2024₺2.303.446 |
|---|---|---|
| GüçHP | 145 | 200EN İYİ |
| TorkNm | 230 | 320EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 8,8 | 6,7EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 197 | 220 |
| Motor hacmicc | 1.199 | 1.500 |
| Silindir | 3 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 348EN İYİ | 427 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 830EN İYİ | 646 |
| CO₂ emisyonug/km | 120EN İYİ | 148 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,3 | 6,5 |
| Bagaj hacmiL | 460 | 456 |
| Aks mesafesimm | 2.670EN İYİ | 2.588 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.395 | 4.186 |
| Genişlikmm | 1.795 | 1.805 |
| Yükseklikmm | 1.660 | 1.550 |
| Ağırlıkkg | 1.386 | 1.280 |
| DepoL | 44 | 42 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Çift Kavramalı (DCT)EN İYİ | Manuel |
| Klima | Otomatik | Otomatik |
| Hız sabitleyici | Standart | AdaptifEN İYİ |
| Ekran | 10" | 12"EN İYİ |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Kumaş | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺2.275.000 | ₺2.303.446 |
| Yıllık MTV | ₺6.902 | ₺12.028 |
| Yıllık değer koruma% | 87,0 | 98,4 |
| Garantiyıl | 3 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C3 Aircross mu Ford Puma mı?
Citroen C3 Aircross ile Ford Puma B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C3 Aircross için ₺2.275.000, Puma için ₺2.303.446; C3 Aircross ₺28.446 (%1) daha ucuz.
C3 Aircross benzin motorla 145 HP, Puma benzin motorla 200 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C3 Aircross için 8,8 sn, Puma için 6,7 sn; Puma 2,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C3 Aircross için yaklaşık ₺348, Puma için ₺427 tutuyor; C3 Aircross her 100 km'de ₺79 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil C3 Aircross için yaklaşık 830 km, Puma için 646 km; uzun yolda C3 Aircross daha seyrek durur.
Uzunluk C3 Aircross için 4.395 mm, Puma için 4.186 mm; C3 Aircross 209 mm daha uzun. Aks mesafesi C3 Aircross tarafında 82 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C3 Aircross için 460 litre, Puma için 456 litre; aile ve uzun yol kullanımında C3 Aircross 4 litre önde.
İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV C3 Aircross için yaklaşık ₺6.902, Puma için ₺12.028. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre C3 Aircross yılda yaklaşık %13, Puma %2 değer kaybediyor; Puma değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi C3 Aircross için 3 yıl, Puma için 2 yıl.
Ağırlıklı toplamda iki araç başa baş (63 puan). Öncelik ekonomiyse C3 Aircross, performanssa Puma öne çıkıyor.
- C3 Aircross mu Puma mı daha ucuz?
- C3 Aircross. Güncel kasko değeri ₺2.275.000, Puma için ₺2.303.446; aradaki fark ₺28.446.
- C3 Aircross mu Puma mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C3 Aircross. 100 km için ₺348 harcıyor, Puma ₺427; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺11.824.
- C3 Aircross mu Puma mı daha geniş?
- Bagajda C3 Aircross: 460 litre, Puma için 456 litre. Aks mesafesinde C3 Aircross önde.
- C3 Aircross mu Puma mı daha az değer kaybediyor?
- Puma. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Puma için %2, C3 Aircross için %13.







