BMW X2 vs Volkswagen Taigo
37 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW X2 vs Volkswagen Taigo karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
BMW X2, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
X2 genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından Taigo daha iyi: 348 ₺/100km / 414 ₺/100km.
Genel değerlendirmede BMW X2 öne çıkıyor (Kalite 58 - 55). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 41Performans32
- 47Ekonomi53
- 54Kullanışlılık38
- 87Güvenlik90
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- X2 bagajı 120 litre daha büyük.
- Taigo her 100 km'de yaklaşık 66 ₺ daha az enerji harcıyor (%16 daha ekonomik).
- Taigo 1 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
Tüm veriler
| Özellik | BMW X2 X2 SDRIVE18i 1.5 140 Special Edition M SportxC-SUV · SUV · 2021–2023₺3.215.137 | Volkswagen Taigo Taigo 1.0 TSI 116 R-line DSGC-SUV · SUV · 2024–2026₺3.231.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 140EN İYİ | 116 |
| TorkNm | 220EN İYİ | 200 |
| 0-100 km/ssn | 9,2EN İYİ | 10,4 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 208 | 191 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.000 |
| Silindir | 3 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 414 | 348EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 810EN İYİ | 755 |
| CO₂ emisyonug/km | 143 | 121EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,3 | 5,3 |
| Bagaj hacmiL | 560EN İYİ | 440 |
| Aks mesafesimm | 2.692EN İYİ | 2.566 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.554 | 4.266 |
| Genişlikmm | 1.845 | 1.757 |
| Yükseklikmm | 1.590 | 1.494 |
| Ağırlıkkg | 1.585 | 1.244 |
| DepoL | 51 | 40 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 8" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺3.215.137 | ₺3.231.000 |
| Yıllık MTV | ₺9.012 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma% | 88,5 | 76,3 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW X2 mi Volkswagen Taigo mu?
BMW X2 ile Volkswagen Taigo C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri X2 için ₺3.215.137, Taigo için ₺3.231.000; X2 ₺15.863 (%0) daha ucuz.
X2 benzin motorla 140 HP, Taigo benzin motorla 116 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X2 için 9,2 sn, Taigo için 10,4 sn; X2 1,2 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X2 için yaklaşık ₺414, Taigo için ₺348 tutuyor; Taigo her 100 km'de ₺66 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X2 için yaklaşık 810 km, Taigo için 755 km; uzun yolda X2 daha seyrek durur.
Uzunluk X2 için 4.554 mm, Taigo için 4.266 mm; X2 288 mm daha uzun. Aks mesafesi X2 tarafında 126 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X2 için 560 litre, Taigo için 440 litre; aile ve uzun yol kullanımında X2 120 litre önde.
Euro NCAP'te X2 5 yıldız (2022), Taigo 5 yıldız (2022) almış. Hava yastığı sayısı X2 için 6, Taigo için 7.
Yıllık MTV X2 için yaklaşık ₺9.012, Taigo için ₺6.902. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre X2 yılda yaklaşık %11, Taigo %24 değer kaybediyor; X2 değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW X2 58 puanla önde (diğeri 55). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse Taigo, bagaj ve aile kullanımıysa X2 daha mantıklı bir seçim.
- X2 mi Taigo mu daha ucuz?
- X2. Güncel kasko değeri ₺3.215.137, Taigo için ₺3.231.000; aradaki fark ₺15.863.
- X2 mi Taigo mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Taigo. 100 km için ₺348 harcıyor, X2 ₺414; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺9.854.
- X2 mi Taigo mu daha geniş?
- Bagajda X2: 560 litre, Taigo için 440 litre. Aks mesafesinde X2 önde.
- X2 mi Taigo mu daha az değer kaybediyor?
- X2. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp X2 için %11, Taigo için %24.










