araçkarşılaştır.com

BMW X2 vs Renault Austral

39 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: BMW X2 vs Renault Austral karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

BMW X2, 4 kategorinin 1 tanesini alıyor.

X2 genel puanda önde, ancak tork bakımından Austral daha iyi: 270 Nm / 220 Nm.

Genel değerlendirmede BMW X2 öne çıkıyor (Kalite 58 - 57). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN · ÖNDE
58
BMW X2 · Değer 29
GENEL PUAN
57
Renault Austral · Değer 25

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

BMW X2Renault Austral
  • 41Performans42
  • 47Ekonomi47
  • 54Kullanışlılık48
  • 87Güvenlik87
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.

  • X2 bagajı 60 litre daha büyük.
  • Austral 50 Nm daha fazla tork üretiyor.
  • X2 0-100 km/s'e 0,7 sn daha hızlı ulaşıyor.

Tüm veriler

ÖzellikBMW X2 X2 SDRIVE18i 1.5 140 Special Edition M SportxC-SUV · SUV · 2021–2023₺3.215.137Renault Austral Austral Esprit Alpine Mild Hybrid 150 AT FLC-SUV · SUV · 2025–2026₺3.220.000
GüçHP140150EN İYİ
TorkNm220270EN İYİ
0-100 km/ssn9,2EN İYİ9,9
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s208180
Motor hacmicckarşılaştırma dışı1.500-
Silindirkarşılaştırma dışı3-
Emişkarşılaştırma dışıTurbo-
Vites sayısıkarşılaştırma dışı7-
Enerji maliyeti₺/100km414
4,14 ₺/km
420
4,20 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km810859EN İYİ
CO₂ emisyonug/kmkarşılaştırma dışı143-
Yakıt tüketimiL/100km6,36,4
Bagaj hacmiL560EN İYİ500
Aks mesafesimm2.6922.667
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.5544.510
Genişlikmm1.8451.825
Yükseklikmm1.5901.618
Ağırlıkkg1.5851.517
DepoL5155
Euro NCAPyıldız5
2022 testi
5
2022 testi
Hava yastığı66
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı-Var
Park yardımıkarşılaştırma dışı-Geri görüş kamerası
ŞanzımanOtomatikOtomatik
Klimakarşılaştırma dışı-Çift bölgeli
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı-Adaptif
Ekrankarşılaştırma dışı-12"
Cam tavankarşılaştırma dışı-Var
LED farkarşılaştırma dışı-Var
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı-Var
Döşemekarşılaştırma dışı-Kumaş
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Yok
Fiyat₺3.215.137
kasko değeri
₺3.220.000
kasko değeri
Yıllık MTVkarşılaştırma dışı₺9.012-
Yıllık değer koruma%88,589,3
Garantiyıl23

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

BMW X2 mi Renault Austral mı?

BMW X2 ile Renault Austral C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri X2 için ₺3.215.137, Austral için ₺3.220.000; X2 ₺4.863 (%0) daha ucuz.

X2 benzin motorla 140 HP, Austral benzin motorla 150 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X2 için 9,2 sn, Austral için 9,9 sn; X2 0,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X2 için yaklaşık ₺414, Austral için ₺420 tutuyor; X2 her 100 km'de ₺7 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X2 için yaklaşık 810 km, Austral için 859 km; uzun yolda Austral daha seyrek durur.

Uzunluk X2 için 4.554 mm, Austral için 4.510 mm; X2 44 mm daha uzun. Aks mesafesi X2 tarafında 25 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X2 için 560 litre, Austral için 500 litre; aile ve uzun yol kullanımında X2 60 litre önde.

Euro NCAP'te X2 5 yıldız (2022), Austral 5 yıldız (2022) almış. İkisinde de 6 hava yastığı var.

Kasko listesine göre ikisi de yılda yaklaşık %11 değer kaybediyor. Garanti süresi X2 için 2 yıl, Austral için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW X2 58 puanla önde (diğeri 57). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse X2, performanssa Austral öne çıkıyor.

X2 mi Austral mı daha ucuz?
X2. Güncel kasko değeri ₺3.215.137, Austral için ₺3.220.000; aradaki fark ₺4.863.
X2 mi Austral mı daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde X2. 100 km için ₺414 harcıyor, Austral ₺420; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺985.
X2 mi Austral mı daha geniş?
Bagajda X2: 560 litre, Austral için 500 litre. Aks mesafesinde X2 önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.