BMW X2 vs DS DS 7
29 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW X2 vs DS DS 7 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
DS DS 7, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
DS 7 genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından X2 daha iyi: 414 ₺/100km / 447 ₺/100km.
Genel değerlendirmede DS DS 7 öne çıkıyor (Kalite 61 - 58). Fiyatına göre ise BMW X2 daha iyi bir alım (Değer 29 - 16).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 41Performans58
- 47Ekonomi42
- 54Kullanışlılık56
- 87Güvenlik87
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- DS 7 85 HP daha güçlü.
- DS 7 0-100 km/s'e 0,9 sn daha hızlı ulaşıyor.
- DS 7 80 Nm daha fazla tork üretiyor.
Tüm veriler
| Özellik | BMW X2 X2 SDRIVE18i 1.5 140 Special Edition M SportxC-SUV · SUV · 2021–2023₺3.215.137 | DS DS 7 DS 7 Opera PURETECH 225 ATC-SUV · SUV · 2022–2022₺3.208.805 |
|---|---|---|
| GüçHP | 140 | 225EN İYİ |
| TorkNm | 220 | 300EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 9,2 | 8,3EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 208 | 227 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | 1.500 | - |
| Silindir | 3 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 414EN İYİ | 447 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 810 | 809 |
| CO₂ emisyonug/km | 143EN İYİ | 155 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,3 | 6,8 |
| Bagaj hacmiL | 560 | 555 |
| Aks mesafesimm | 2.692 | 2.740EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.554 | 4.593 |
| Genişlikmm | 1.845 | 1.891 |
| Yükseklikmm | 1.590 | 1.625 |
| Ağırlıkkg | 1.585 | 1.520 |
| DepoL | 51 | 55 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺3.215.137 | ₺3.208.805 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺9.012 | - |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 88,5 | - |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW X2 mi DS DS 7 mi?
BMW X2 ile DS DS 7 C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri X2 için ₺3.215.137, DS 7 için ₺3.208.805; DS 7 ₺6.332 (%0) daha ucuz.
X2 benzin motorla 140 HP, DS 7 benzin motorla 225 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X2 için 9,2 sn, DS 7 için 8,3 sn; DS 7 0,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X2 için yaklaşık ₺414, DS 7 için ₺447 tutuyor; X2 her 100 km'de ₺33 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X2 için yaklaşık 810 km, DS 7 için 809 km; uzun yolda X2 daha seyrek durur.
Uzunluk X2 için 4.554 mm, DS 7 için 4.593 mm; DS 7 39 mm daha uzun. Aks mesafesi DS 7 tarafında 48 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X2 için 560 litre, DS 7 için 555 litre; aile ve uzun yol kullanımında X2 5 litre önde.
Euro NCAP'te X2 5 yıldız (2022), DS 7 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında DS DS 7 61 puanla önde (diğeri 58). Fiyatına göre bakıldığında ise X2 daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik ekonomiyse X2, performanssa DS 7 öne çıkıyor.
- X2 mi DS 7 mi daha ucuz?
- DS 7. Güncel kasko değeri ₺3.208.805, X2 için ₺3.215.137; aradaki fark ₺6.332.
- X2 mi DS 7 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde X2. 100 km için ₺414 harcıyor, DS 7 ₺447; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺4.927.
- X2 mi DS 7 mi daha geniş?
- Bagajda X2: 560 litre, DS 7 için 555 litre. Aks mesafesinde DS 7 önde.








