araçkarşılaştır.com

BMW iX3 vs Renault Rafale

31 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: BMW iX3 vs Renault Rafale karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

BMW iX3, 4 kategorinin 4 tanesini alıyor.

iX3 genel puanda önde, ancak 0-100 km/s bakımından Rafale daha iyi: 8,4 sn / 10,1 sn.

Genel değerlendirmede BMW iX3 öne çıkıyor (Kalite 76 - 63). Fiyatına göre ise Renault Rafale daha iyi bir alım (Değer 17 - 11).

GENEL PUAN · ÖNDE
76
BMW iX3 · Değer 11
GENEL PUAN
63
Renault Rafale · Değer 17

Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

BMW iX3Renault Rafale
  • 50Performans46
  • 95Ekonomi59
  • 58Kullanışlılık54
  • Güvenlikveri yetersiz
  • 98Konfor & Donanım93

20 ölçütten 15'i karşılaştırıldı.

  • iX3 her 100 km'de yaklaşık 228 ₺ daha az enerji harcıyor (%74 daha ekonomik).
  • iX3 195 Nm daha fazla tork üretiyor.
  • Rafale 0-100 km/s'e 1,7 sn daha hızlı ulaşıyor.

Tüm veriler

ÖzellikBMW iX3 iX3 EDRIVE20 ImpressiveD-SUV · SUV · 2022–2024₺5.716.887Renault Rafale Rafale Esprit Alpine E-tech F.hybrid 200D-SUV · SUV · 2024–2026₺4.050.000
GüçHPkarşılaştırma dışı-200
TorkNm400EN İYİ205
0-100 km/ssn10,18,4EN İYİ
ÇekişDört çekerÖnden çekiş
Azami hızkm/s180175
Enerji maliyeti₺/100km81EN İYİ
0,81 ₺/km
309
3,09 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)kmkarşılaştırma dışı-1.170
CO₂ emisyonug/km0EN İYİ105
Bagaj hacmiL510530
Aks mesafesimm2.864EN İYİ2.738
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.7344.710
Genişlikmm1.8911.866
Yükseklikmm1.6681.613
Ağırlıkkg2.1851.636
Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı-5
2024 testi
Hava yastığıkarşılaştırma dışı-6
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıGeri görüş kamerasıGeri görüş kamerası
KlimaÇift bölgeliÇift bölgeli
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışıAdaptif-
Ekran12.3"12"
Cam tavanVarVar
LED farVarVar
Anahtarsız girişVarVar
DöşemeDeriEN İYİYarı deri
Isıtmalı koltukVarVar
Fiyat₺5.716.887
kasko değeri
₺4.050.000
kasko değeri
Yıllık değer koruma%82,984,9
Garantiyıl23

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

BMW iX3 mi Renault Rafale mi?

BMW iX3 ile Renault Rafale D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri iX3 için ₺5.716.887, Rafale için ₺4.050.000; Rafale ₺1.666.887 (%29) daha ucuz.

0-100 km/s hızlanma iX3 için 10,1 sn, Rafale için 8,4 sn; Rafale 1,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol iX3 için yaklaşık ₺81, Rafale için ₺309 tutuyor; iX3 her 100 km'de ₺228 daha az harcıyor.

Uzunluk iX3 için 4.734 mm, Rafale için 4.710 mm; iX3 24 mm daha uzun. Aks mesafesi iX3 tarafında 126 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi iX3 için 510 litre, Rafale için 530 litre; aile ve uzun yol kullanımında Rafale 20 litre önde.

Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre iX3 yılda yaklaşık %17, Rafale %15 değer kaybediyor; Rafale değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi iX3 için 2 yıl, Rafale için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW iX3 76 puanla önde (diğeri 63). Fiyatına göre bakıldığında ise Rafale daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse iX3, bagaj ve aile kullanımıysa Rafale daha mantıklı bir seçim.

iX3 mi Rafale mi daha ucuz?
Rafale. Güncel kasko değeri ₺4.050.000, iX3 için ₺5.716.887; aradaki fark ₺1.666.887.
iX3 mi Rafale mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde iX3. 100 km için ₺81 harcıyor, Rafale ₺309; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺34.194.
iX3 mi Rafale mi daha geniş?
Bagajda Rafale: 530 litre, iX3 için 510 litre. Aks mesafesinde iX3 önde.
iX3 mi Rafale mi daha az değer kaybediyor?
Rafale. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Rafale için %15, iX3 için %17.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.