araçkarşılaştır.com

BMW 2 Serisi Active Tourer vs Renault Kangoo

39 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: 218i Active Tourer 1.5 136 M Sport ve Kangoo Multix Techno 1.3 TCE 130. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

BMW 2 Serisi Active Tourer, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.

2 Serisi Active Tourer genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından Kangoo daha iyi: 775 L / 470 L.

Genel değerlendirmede BMW 2 Serisi Active Tourer öne çıkıyor (Kalite 58 - 54). Fiyatına göre ise Renault Kangoo daha iyi bir alım (Değer 35 - 24).

GENEL PUAN · ÖNDE
58
BMW 2 Serisi Active Tourer · Değer 24
GENEL PUAN
54
Renault Kangoo · Değer 35

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2021). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

BMW 2 Serisi Active TourerRenault Kangoo
  • 40Performans32
  • 51Ekonomi49
  • 45Kullanışlılık69
  • 92Güvenlik66
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.

  • 2 Serisi Active Tourer daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
  • Kangoo bagajı 305 litre daha büyük.
  • 2 Serisi Active Tourer şanzıman bakımından önde: Otomatik / Manuel.

Tüm veriler

ÖzellikBMW 2 Serisi Active Tourer 2 Serisi Active TourerC-MPV · MPV · 2022–2023₺2.706.512Renault Kangoo KangooC-MPV · MPV · 2024–2026₺1.775.000
GüçHP136EN İYİ130
TorkNm220240EN İYİ
0-100 km/ssn9,3EN İYİ11,9
ÇekişArkadan itişÖnden çekiş
Azami hızkm/s205170
Motor hacmicc1.5001.300
Silindir34
EmişTurboTurbo
Vites sayısı76
Enerji maliyeti₺/100km388EN İYİ
3,88 ₺/km
407
4,07 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km864871
CO₂ emisyonug/km135140
Yakıt tüketimiL/100km5,96,2
Bagaj hacmiL470775EN İYİ
Aks mesafesimm2.6702.716EN İYİ
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.3864.486
Genişlikmm1.8241.860
Yükseklikmm1.5761.864
Ağırlıkkg1.5451.450
DepoL5154
Euro NCAPyıldız5EN İYİ
2022 testi
4
2021 testi
Hava yastığıkarşılaştırma dışı-6
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı-Var
Park yardımıkarşılaştırma dışı-Geri görüş kamerası
ŞanzımanOtomatikEN İYİManuel
Klimakarşılaştırma dışı-Manuel
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı-Standart
Ekrankarşılaştırma dışı-8"
Cam tavankarşılaştırma dışı-Yok
LED farkarşılaştırma dışı-Var
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı-Var
Döşemekarşılaştırma dışı-Kumaş
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Yok
Fiyat₺2.706.512
kasko değeri
₺1.775.000
kasko değeri
Yıllık MTV₺9.012₺6.902
Yıllık değer koruma%78,480,1
Garantiyıl23

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

BMW 2 Serisi Active Tourer mi Renault Kangoo mu?

BMW 2 Serisi Active Tourer ile Renault Kangoo C-MPV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: BMW 2 Serisi Active Tourer 218i Active Tourer 1.5 136 M Sport ve Renault Kangoo Kangoo Multix Techno 1.3 TCE 130. Güncel kasko değeri 2 Serisi Active Tourer için ₺2.706.512, Kangoo için ₺1.775.000; Kangoo ₺931.512 (%34) daha ucuz.

2 Serisi Active Tourer benzin motorla 136 HP, Kangoo benzin motorla 130 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma 2 Serisi Active Tourer için 9,3 sn, Kangoo için 11,9 sn; 2 Serisi Active Tourer 2,6 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol 2 Serisi Active Tourer için yaklaşık ₺388, Kangoo için ₺407 tutuyor; 2 Serisi Active Tourer her 100 km'de ₺20 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil 2 Serisi Active Tourer için yaklaşık 864 km, Kangoo için 871 km; uzun yolda Kangoo daha seyrek durur.

Uzunluk 2 Serisi Active Tourer için 4.386 mm, Kangoo için 4.486 mm; Kangoo 100 mm daha uzun. Aks mesafesi Kangoo tarafında 46 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi 2 Serisi Active Tourer için 470 litre, Kangoo için 775 litre; aile ve uzun yol kullanımında Kangoo 305 litre önde.

Euro NCAP'te 2 Serisi Active Tourer 5 yıldız (2022), Kangoo 4 yıldız (2021) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.

Yıllık MTV 2 Serisi Active Tourer için yaklaşık ₺9.012, Kangoo için ₺6.902. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre 2 Serisi Active Tourer yılda yaklaşık %22, Kangoo %20 değer kaybediyor; Kangoo değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi 2 Serisi Active Tourer için 2 yıl, Kangoo için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW 2 Serisi Active Tourer 58 puanla önde (diğeri 54). Fiyatına göre bakıldığında ise Kangoo daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse 2 Serisi Active Tourer, bagaj ve aile kullanımıysa Kangoo daha mantıklı bir seçim.

2 Serisi Active Tourer mi Kangoo mu daha ucuz?
Kangoo. Güncel kasko değeri ₺1.775.000, 2 Serisi Active Tourer için ₺2.706.512; aradaki fark ₺931.512.
2 Serisi Active Tourer mi Kangoo mu daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde 2 Serisi Active Tourer. 100 km için ₺388 harcıyor, Kangoo ₺407; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺2.956.
2 Serisi Active Tourer mi Kangoo mu daha geniş?
Bagajda Kangoo: 775 litre, 2 Serisi Active Tourer için 470 litre. Aks mesafesinde Kangoo önde.
2 Serisi Active Tourer mi Kangoo mu daha az değer kaybediyor?
Kangoo. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Kangoo için %20, 2 Serisi Active Tourer için %22.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.