Renault Austral vs Toyota C-HR
28 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Renault Austral vs Toyota C-HR karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Renault Austral, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Austral genel puanda önde, ancak hava yastığı bakımından C-HR daha iyi: 8 / 7.
Genel değerlendirmede Renault Austral öne çıkıyor (Kalite 65 - 58). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 51Performans35
- 67Ekonomi62
- 48Kullanışlılık34
- 90Güvenlik92
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Austral bagajı 123 litre daha büyük.
- Austral 60 HP daha güçlü.
- Austral 0-100 km/s'e 1,5 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Renault Austral Austral Techno Esprit Alpine E-tech FH 200C-SUV · SUV · 2023–2025₺3.236.617 | Toyota C-HR C-hr 1.8 (140) Hybrid Passion X-sport E-cvtC-SUV · SUV · 2023–2026₺3.249.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 200EN İYİ | 140 |
| TorkNm | 205EN İYİ | 142 |
| 0-100 km/ssn | 8,4EN İYİ | 9,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 175 | 180 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 1.800 |
| Silindir | 3 | 4 |
| Emiş | Turbo | Atmosferik |
| Enerji maliyeti₺/100km | 309 | 309 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.170EN İYİ | 915 |
| CO₂ emisyonug/km | 105 | 105 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 4,7 | 4,7 |
| Bagaj hacmiL | 500EN İYİ | 377 |
| Aks mesafesimm | 2.667 | 2.640 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.510 | 4.360 |
| Genişlikmm | 1.825 | 1.795 |
| Yükseklikmm | 1.618 | 1.565 |
| Ağırlıkkg | 1.517 | 1.320 |
| DepoL | 55 | 43 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 7 | 8EN İYİ |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺3.236.617 | ₺3.249.000 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺21.251 |
| Yıllık değer koruma% | 92,5 | 91,4 |
| Garantiyıl | 3 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Renault Austral mı Toyota C-HR mı?
Renault Austral ile Toyota C-HR C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Austral için ₺3.236.617, C-HR için ₺3.249.000; Austral ₺12.383 (%0) daha ucuz.
Austral hibrit motorla 200 HP, C-HR hibrit motorla 140 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Austral için 8,4 sn, C-HR için 9,9 sn; Austral 1,5 saniye daha hızlı. 100 km'lik enerji maliyeti ikisinde de yaklaşık ₺309. Tek depoyla menzil Austral için yaklaşık 1.170 km, C-HR için 915 km; uzun yolda Austral daha seyrek durur.
Uzunluk Austral için 4.510 mm, C-HR için 4.360 mm; Austral 150 mm daha uzun. Aks mesafesi Austral tarafında 27 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Austral için 500 litre, C-HR için 377 litre; aile ve uzun yol kullanımında Austral 123 litre önde.
Euro NCAP'te Austral 5 yıldız (2022), C-HR 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Austral için 7, C-HR için 8.
Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Austral yılda yaklaşık %7, C-HR %9 değer kaybediyor; Austral değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Renault Austral 65 puanla önde (diğeri 58). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- Austral mı C-HR mi daha ucuz?
- Austral. Güncel kasko değeri ₺3.236.617, C-HR için ₺3.249.000; aradaki fark ₺12.383.
- Austral mı C-HR mi daha geniş?
- Bagajda Austral: 500 litre, C-HR için 377 litre. Aks mesafesinde Austral önde.
- Austral mı C-HR mi daha az değer kaybediyor?
- Austral. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Austral için %7, C-HR için %9.








