araçkarşılaştır.com

Land Rover Evoque vs Toyota C-HR

29 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Land Rover Evoque vs Toyota C-HR karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Toyota C-HR, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.

C-HR genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından Evoque daha iyi: 591 L / 377 L.

Genel değerlendirmede Toyota C-HR öne çıkıyor (Kalite 58 - 56). Fiyatına göre ise Land Rover Evoque daha iyi bir alım (Değer 49 - 30).

GENEL PUAN
56
Land Rover Evoque · Değer 49
GENEL PUAN · ÖNDE
58
Toyota C-HR · Değer 30

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Land Rover EvoqueToyota C-HR
  • 41Performans35
  • 37Ekonomi62
  • 57Kullanışlılık34
  • 87Güvenlik92
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.

  • C-HR her 100 km'de yaklaşık 210 ₺ daha az enerji harcıyor (%41 daha ekonomik).
  • Evoque bagajı 214 litre daha büyük.
  • C-HR 2 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.

Tüm veriler

ÖzellikLand Rover Evoque Evoque 1.5P160 R-dynamic HseC-SUV · SUV · 2021–2023₺3.262.335Toyota C-HR C-hr 1.8 (140) Hybrid Passion X-sport E-cvtC-SUV · SUV · 2023–2026₺3.249.000
GüçHP160EN İYİ140
TorkNm260EN İYİ142
0-100 km/ssn10,69,9EN İYİ
ÇekişDört çekerÖnden çekiş
Azami hızkm/s193180
Motor hacmicc1.5001.800
Silindir34
EmişTurboAtmosferik
Vites sayısıkarşılaştırma dışı9-
Enerji maliyeti₺/100km519
5,19 ₺/km
309EN İYİ
3,09 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km848915EN İYİ
CO₂ emisyonug/km180105EN İYİ
Yakıt tüketimiL/100km7,94,7
Bagaj hacmiL591EN İYİ377
Aks mesafesimm2.681EN İYİ2.640
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.3714.360
Genişlikmm1.9041.795
Yükseklikmm1.6491.565
Ağırlıkkg1.7871.320
DepoL6743
Euro NCAPyıldız5
2019 testi
5
2017 testi
Hava yastığı68EN İYİ
ŞanzımanOtomatikOtomatik
Fiyat₺3.262.335
kasko değeri
₺3.249.000
kasko değeri
Yıllık MTV₺9.012₺21.251
Yıllık değer koruma%96,491,4
Garantiyıl33

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Land Rover Evoque mi Toyota C-HR mı?

Land Rover Evoque ile Toyota C-HR C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Evoque için ₺3.262.335, C-HR için ₺3.249.000; C-HR ₺13.335 (%0) daha ucuz.

Evoque benzin motorla 160 HP, C-HR hibrit motorla 140 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Evoque için 10,6 sn, C-HR için 9,9 sn; C-HR 0,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Evoque için yaklaşık ₺519, C-HR için ₺309 tutuyor; C-HR her 100 km'de ₺210 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Evoque için yaklaşık 848 km, C-HR için 915 km; uzun yolda C-HR daha seyrek durur.

İki araç da yaklaşık 4.370 mm uzunluğunda. Aks mesafesi Evoque tarafında 41 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Evoque için 591 litre, C-HR için 377 litre; aile ve uzun yol kullanımında Evoque 214 litre önde.

Euro NCAP'te Evoque 5 yıldız (2019), C-HR 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Evoque için 6, C-HR için 8.

Yıllık MTV Evoque için yaklaşık ₺9.012, C-HR için ₺21.251. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Evoque yılda yaklaşık %4, C-HR %9 değer kaybediyor; Evoque değerini daha iyi koruyor.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Toyota C-HR 58 puanla önde (diğeri 56). Fiyatına göre bakıldığında ise Evoque daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse C-HR, bagaj ve aile kullanımıysa Evoque daha mantıklı bir seçim.

Evoque mi C-HR mi daha ucuz?
C-HR. Güncel kasko değeri ₺3.249.000, Evoque için ₺3.262.335; aradaki fark ₺13.335.
Evoque mi C-HR mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde C-HR. 100 km için ₺309 harcıyor, Evoque ₺519; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺31.531.
Evoque mi C-HR mi daha geniş?
Bagajda Evoque: 591 litre, C-HR için 377 litre. Aks mesafesinde Evoque önde.
Evoque mi C-HR mi daha az değer kaybediyor?
Evoque. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Evoque için %4, C-HR için %9.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.