MG MG7 vs Opel Insignia
37 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: MG MG7 vs Opel Insignia karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Opel Insignia, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Insignia genel puanda önde, ancak güç bakımından MG7 daha iyi: 170 HP / 136 HP.
Genel değerlendirmede Opel Insignia öne çıkıyor (Kalite 53 - 44). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 47Performans43
- 43Ekonomi60
- 41Kullanışlılık55
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- Insignia her 100 km'de yaklaşık 94 ₺ daha az enerji harcıyor (%20 daha ekonomik).
- Insignia bagajı 115 litre daha büyük.
- Insignia tek depoyla ~311 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | MG MG7 MG7 ExcellenceD · Sedan · 2025–2026₺3.330.000 | Opel Insignia Insignia GS 1.6DIZEL 136 AT6 O.seriexcellenceD · Sedan · 2020–2020₺1.751.414 |
|---|---|---|
| GüçHP | 170EN İYİ | 136 |
| TorkNm | 275 | 320EN İYİ |
| 0-100 km/ssnkarşılaştırma dışı | - | 10,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 200 | 198 |
| Motor hacmicc | 1.496 | 1.600 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 460 | 366EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 929 | 1.240EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 160 | 131EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 7,0 | 5,0 |
| Bagaj hacmiL | 375 | 490EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.778 | 2.829EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 4 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.884 | 4.897 |
| Genişlikmm | 1.889 | 1.863 |
| Yükseklikmm | 1.447 | 1.455 |
| Ağırlıkkg | 1.608 | 1.426 |
| DepoL | 65 | 62 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | Çift bölgeli | - |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Adaptif | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Var | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺3.330.000 | ₺1.751.414 |
| Yıllık MTV | ₺12.028 | ₺5.220 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 94,0 | - |
| Garantiyıl | 5 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
MG MG7 mi Opel Insignia mı?
MG MG7 ile Opel Insignia D segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri MG7 için ₺3.330.000, Insignia için ₺1.751.414; Insignia ₺1.578.586 (%47) daha ucuz.
MG7 benzin motorla 170 HP, Insignia dizel motorla 136 HP güç üretiyor. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol MG7 için yaklaşık ₺460, Insignia için ₺366 tutuyor; Insignia her 100 km'de ₺94 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil MG7 için yaklaşık 929 km, Insignia için 1.240 km; uzun yolda Insignia daha seyrek durur.
İki araç da yaklaşık 4.890 mm uzunluğunda. Aks mesafesi Insignia tarafında 51 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi MG7 için 375 litre, Insignia için 490 litre; aile ve uzun yol kullanımında Insignia 115 litre önde.
İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV MG7 için yaklaşık ₺12.028, Insignia için ₺5.220. Garanti süresi MG7 için 5 yıl, Insignia için 2 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Opel Insignia 53 puanla önde (diğeri 44). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse Insignia, performanssa MG7 öne çıkıyor.
- MG7 mi Insignia mı daha ucuz?
- Insignia. Güncel kasko değeri ₺1.751.414, MG7 için ₺3.330.000; aradaki fark ₺1.578.586.
- MG7 mi Insignia mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Insignia. 100 km için ₺366 harcıyor, MG7 ₺460; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺14.127.
- MG7 mi Insignia mı daha geniş?
- Bagajda Insignia: 490 litre, MG7 için 375 litre. Aks mesafesinde Insignia önde.












