Mercedes-Benz C Serisi vs MG MG7
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Mercedes-Benz C Serisi vs MG MG7 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Mercedes-Benz C Serisi, 5 kategorinin 4 tanesini alıyor.
C Serisi genel puanda önde, ancak hız sabitleyici bakımından MG7 daha iyi: Adaptif / Standart.
Genel değerlendirmede Mercedes-Benz C Serisi öne çıkıyor (Kalite 68 - 64). Fiyatına göre ise MG MG7 daha iyi bir alım (Değer 45 - 41).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 55Performans47
- 44Ekonomi43
- 53Kullanışlılık41
- 97Güvenlik90
- 89Konfor & Donanım97
21 ölçütten 17'i karşılaştırıldı.
- MG7 hız sabitleyici bakımından önde: Adaptif / Standart.
- C Serisi 2 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
- C Serisi bagajı 80 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Mercedes-Benz C Serisi C 200 FL 1.5 (204) Avantgarde 9-GTRONICD · Sedan · 2021–2022₺3.346.508 | MG MG7 MG7 ExcellenceD · Sedan · 2025–2026₺3.330.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 204EN İYİ | 170 |
| TorkNm | 300EN İYİ | 275 |
| 0-100 km/ssnkarşılaştırma dışı | 7,5 | - |
| Çekiş | Arkadan itiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 245 | 200 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.496 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 9 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 460 | 460 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 943 | 929 |
| CO₂ emisyonug/km | 159 | 160 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 7,0 | 7,0 |
| Bagaj hacmiL | 455EN İYİ | 375 |
| Aks mesafesimm | 2.865EN İYİ | 2.778 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 4 | 4 |
| Uzunlukmm | 4.751 | 4.884 |
| Genişlikmm | 1.820 | 1.889 |
| Yükseklikmm | 1.438 | 1.447 |
| Ağırlıkkg | 1.625 | 1.608 |
| DepoL | 66 | 65 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Hava yastığı | 8EN İYİ | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | Standart | AdaptifEN İYİ |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 11.9" | - |
| Cam tavan | Var | Var |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Kumaş | - |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺3.346.508 | ₺3.330.000 |
| Yıllık MTV | ₺9.012 | ₺12.028 |
| Yıllık değer koruma% | 92,0 | 94,0 |
| Garantiyıl | 4 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Mercedes-Benz C Serisi mi MG MG7 mi?
Mercedes-Benz C Serisi ile MG MG7 D segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C Serisi için ₺3.346.508, MG7 için ₺3.330.000; MG7 ₺16.508 (%0) daha ucuz.
C Serisi benzin motorla 204 HP, MG7 benzin motorla 170 HP güç üretiyor. 100 km'lik enerji maliyeti ikisinde de yaklaşık ₺460. Tek depoyla menzil C Serisi için yaklaşık 943 km, MG7 için 929 km; uzun yolda C Serisi daha seyrek durur.
Uzunluk C Serisi için 4.751 mm, MG7 için 4.884 mm; MG7 133 mm daha uzun. Aks mesafesi C Serisi tarafında 87 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C Serisi için 455 litre, MG7 için 375 litre; aile ve uzun yol kullanımında C Serisi 80 litre önde.
Hava yastığı sayısı C Serisi için 8, MG7 için 6.
Yıllık MTV C Serisi için yaklaşık ₺9.012, MG7 için ₺12.028. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre C Serisi yılda yaklaşık %8, MG7 %6 değer kaybediyor; MG7 değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi C Serisi için 4 yıl, MG7 için 5 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Mercedes-Benz C Serisi 68 puanla önde (diğeri 64). Fiyatına göre bakıldığında ise MG7 daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- C Serisi mi MG7 mi daha ucuz?
- MG7. Güncel kasko değeri ₺3.330.000, C Serisi için ₺3.346.508; aradaki fark ₺16.508.
- C Serisi mi MG7 mi daha geniş?
- Bagajda C Serisi: 455 litre, MG7 için 375 litre. Aks mesafesinde C Serisi önde.
- C Serisi mi MG7 mi daha az değer kaybediyor?
- MG7. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp MG7 için %6, C Serisi için %8.








