araçkarşılaştır.com

Mercedes-Benz B Serisi vs Opel Combo

37 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Mercedes-Benz B Serisi vs Opel Combo karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.

B Serisi ile Combo genel puanda başa baş (58); önceliklerinize göre kategori çubuklarına bakın.

GENEL PUAN
58
Mercedes-Benz B Serisi · Değer 58
GENEL PUAN
58
Opel Combo · Değer 66

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2018). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Mercedes-Benz B SerisiOpel Combo
  • 39Performans40
  • 52Ekonomi61
  • 47Kullanışlılık62
  • 90Güvenlik67
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.

  • B Serisi daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
  • B Serisi şanzıman bakımından önde: Otomatik / Manuel.
  • Combo bagajı 142 litre daha büyük.

Tüm veriler

ÖzellikMercedes-Benz B Serisi B 180 1.3 (136) ProgressiveC-MPV · MPV · 2019–2021₺2.128.058Opel Combo Combo Edition Plus 1.5 Dizel MT6 130 FLC-MPV · MPV · 2024–2025₺1.310.118
GüçHP136EN İYİ130
TorkNm200300EN İYİ
0-100 km/ssn9,3EN İYİ10,2
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s208189
Motor hacmicc1.3001.500
Silindir44
EmişTurboTurbo
Vites sayısı76
Enerji maliyeti₺/100km361
3,61 ₺/km
344EN İYİ
3,44 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km7821.064EN İYİ
CO₂ emisyonug/km126124
Yakıt tüketimiL/100km5,54,7
Bagaj hacmiL455597EN İYİ
Aks mesafesimm2.7292.785EN İYİ
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.4194.403
Genişlikmm1.7961.848
Yükseklikmm1.5621.841
Ağırlıkkg1.3951.430
DepoL4350
Euro NCAPyıldız5EN İYİ
2019 testi
4
2018 testi
Hava yastığı7EN İYİ6
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışıVar-
Park yardımıkarşılaştırma dışıGeri görüş kamerası-
ŞanzımanOtomatikEN İYİManuel
Klimakarşılaştırma dışıOtomatik-
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışıStandart-
Ekrankarşılaştırma dışı7"-
Cam tavankarşılaştırma dışıYok-
LED farkarşılaştırma dışıVar-
Döşemekarşılaştırma dışıDeri-
Fiyat₺2.128.058
kasko değeri
₺1.310.118
kasko değeri
Yıllık MTV₺4.807₺12.028
Yıllık değer koruma%95,099,0
Garantiyıl42

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Mercedes-Benz B Serisi mi Opel Combo mu?

Mercedes-Benz B Serisi ile Opel Combo C-MPV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri B Serisi için ₺2.128.058, Combo için ₺1.310.118; Combo ₺817.940 (%38) daha ucuz.

B Serisi benzin motorla 136 HP, Combo dizel motorla 130 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma B Serisi için 9,3 sn, Combo için 10,2 sn; B Serisi 0,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol B Serisi için yaklaşık ₺361, Combo için ₺344 tutuyor; Combo her 100 km'de ₺18 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil B Serisi için yaklaşık 782 km, Combo için 1.064 km; uzun yolda Combo daha seyrek durur.

İki araç da yaklaşık 4.410 mm uzunluğunda. Aks mesafesi Combo tarafında 56 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi B Serisi için 455 litre, Combo için 597 litre; aile ve uzun yol kullanımında Combo 142 litre önde.

Euro NCAP'te B Serisi 5 yıldız (2019), Combo 4 yıldız (2018) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı B Serisi için 7, Combo için 6.

Yıllık MTV B Serisi için yaklaşık ₺4.807, Combo için ₺12.028. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre B Serisi yılda yaklaşık %5, Combo %1 değer kaybediyor; Combo değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi B Serisi için 4 yıl, Combo için 2 yıl.

Ağırlıklı toplamda iki araç başa baş (58 puan). Öncelik ekonomiyse Combo, performanssa B Serisi öne çıkıyor.

B Serisi mi Combo mu daha ucuz?
Combo. Güncel kasko değeri ₺1.310.118, B Serisi için ₺2.128.058; aradaki fark ₺817.940.
B Serisi mi Combo mu daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Combo. 100 km için ₺344 harcıyor, B Serisi ₺361; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺2.638.
B Serisi mi Combo mu daha geniş?
Bagajda Combo: 597 litre, B Serisi için 455 litre. Aks mesafesinde Combo önde.
B Serisi mi Combo mu daha az değer kaybediyor?
Combo. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Combo için %1, B Serisi için %5.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.