Mercedes-Benz B Serisi vs Renault Kangoo
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Mercedes-Benz B Serisi vs Renault Kangoo karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Mercedes-Benz B Serisi, 5 kategorinin 4 tanesini alıyor.
B Serisi genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından Kangoo daha iyi: 775 L / 455 L.
Genel değerlendirmede Mercedes-Benz B Serisi öne çıkıyor (Kalite 61 - 58). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2021). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 39Performans28
- 52Ekonomi50
- 47Kullanışlılık69
- 94Güvenlik78
- 66Konfor & Donanım63
21 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.
- B Serisi daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- Kangoo bagajı 320 litre daha büyük.
- B Serisi döşeme bakımından önde: Deri / Kumaş.
Tüm veriler
| Özellik | Mercedes-Benz B Serisi B 180 1.3 (136) ProgressiveC-MPV · MPV · 2019–2021₺2.128.058 | Renault Kangoo Kangoo Multix Iconic 1.5 B DCI EDC 115C-MPV · MPV · 2025–2026₺2.120.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 136EN İYİ | 115 |
| TorkNm | 200 | 270EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 9,3EN İYİ | 13,2 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 208 | 177 |
| Motor hacmicc | 1.300 | 1.461 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 361EN İYİ | 410 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 782 | 964EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 126EN İYİ | 146 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,5 | 5,6 |
| Bagaj hacmiL | 455 | 775EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.729 | 2.716 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.419 | 4.486 |
| Genişlikmm | 1.796 | 1.860 |
| Yükseklikmm | 1.562 | 1.864 |
| Ağırlıkkg | 1.395 | 1.450 |
| DepoL | 43 | 54 |
| Euro NCAPyıldız | 5EN İYİ | 4 |
| Hava yastığı | 7EN İYİ | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Çift Kavramalı (DCT)EN İYİ |
| Klima | Otomatik | Çift bölgeliEN İYİ |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekran | 7" | 8"EN İYİ |
| Cam tavan | Yok | Yok |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşeme | DeriEN İYİ | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Fiyat | ₺2.128.058 | ₺2.120.000 |
| Yıllık MTV | ₺4.807 | ₺12.028 |
| Yıllık değer koruma% | 95,0 | 69,5 |
| Garantiyıl | 4 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Mercedes-Benz B Serisi mi Renault Kangoo mu?
Mercedes-Benz B Serisi ile Renault Kangoo C-MPV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri B Serisi için ₺2.128.058, Kangoo için ₺2.120.000; Kangoo ₺8.058 (%0) daha ucuz.
B Serisi benzin motorla 136 HP, Kangoo dizel motorla 115 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma B Serisi için 9,3 sn, Kangoo için 13,2 sn; B Serisi 3,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol B Serisi için yaklaşık ₺361, Kangoo için ₺410 tutuyor; B Serisi her 100 km'de ₺48 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil B Serisi için yaklaşık 782 km, Kangoo için 964 km; uzun yolda Kangoo daha seyrek durur.
Uzunluk B Serisi için 4.419 mm, Kangoo için 4.486 mm; Kangoo 67 mm daha uzun. Aks mesafesi B Serisi tarafında 13 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi B Serisi için 455 litre, Kangoo için 775 litre; aile ve uzun yol kullanımında Kangoo 320 litre önde.
Euro NCAP'te B Serisi 5 yıldız (2019), Kangoo 4 yıldız (2021) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı B Serisi için 7, Kangoo için 6.
Yıllık MTV B Serisi için yaklaşık ₺4.807, Kangoo için ₺12.028. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre B Serisi yılda yaklaşık %5, Kangoo %31 değer kaybediyor; B Serisi değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi B Serisi için 4 yıl, Kangoo için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Mercedes-Benz B Serisi 61 puanla önde (diğeri 58). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse B Serisi, bagaj ve aile kullanımıysa Kangoo daha mantıklı bir seçim.
- B Serisi mi Kangoo mu daha ucuz?
- Kangoo. Güncel kasko değeri ₺2.120.000, B Serisi için ₺2.128.058; aradaki fark ₺8.058.
- B Serisi mi Kangoo mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde B Serisi. 100 km için ₺361 harcıyor, Kangoo ₺410; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺7.235.
- B Serisi mi Kangoo mu daha geniş?
- Bagajda Kangoo: 775 litre, B Serisi için 455 litre. Aks mesafesinde B Serisi önde.
- B Serisi mi Kangoo mu daha az değer kaybediyor?
- B Serisi. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp B Serisi için %5, Kangoo için %31.







