Mclaren 750S vs Porsche 911
27 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Mclaren 750S vs Porsche 911 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Mclaren 750S, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
750S genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından 911 daha iyi: 690 ₺/100km / 801 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Mclaren 750S öne çıkıyor (Kalite 41 - 39). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 97Performans95
- 15Ekonomi19
- 15Kullanışlılık8
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- 750S 220 mm daha uzun aks mesafesiyle arka diz mesafesinde avantajlı.
- 911 her 100 km'de yaklaşık 112 ₺ daha az enerji harcıyor (%14 daha ekonomik).
- 750S 190 Nm daha fazla tork üretiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Mclaren 750S 750S CoupeC-Coupe · Coupe · 2023–2023₺46.902.840 | Porsche 911 911 Targa 4 Gts 3.6 (485)C-Coupe · Coupe · 2024–2026₺47.293.594 |
|---|---|---|
| GüçHP | 750EN İYİ | 485 |
| TorkNm | 800EN İYİ | 610 |
| 0-100 km/ssn | 2,8 | 3,0 |
| Çekiş | Arkadan itiş | Arkadan itiş |
| Azami hızkm/s | 332 | 312 |
| Motor hacmicc | 4.000 | 3.600 |
| Silindir | 8 | 6 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 801 | 690EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 590 | 610 |
| CO₂ emisyonug/km | 276 | 239EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 12,2 | 10,5 |
| Bagaj hacmiL | 150 | 132 |
| Aks mesafesimm | 2.670EN İYİ | 2.450 |
| Koltuk | 2 | 4 |
| Kapı | 2 | 2 |
| Uzunlukmm | 4.569 | 4.519 |
| Genişlikmm | 2.095 | 1.852 |
| Yükseklikmm | 1.196 | 1.300 |
| Ağırlıkkg | 1.389 | 1.515 |
| DepoL | 72 | 64 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺46.902.840 | ₺47.293.594 |
| Yıllık MTV | ₺144.770 | ₺167.671 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 80,8 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Mclaren 750S mi Porsche 911 mi?
Mclaren 750S ile Porsche 911 C-Coupe segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri 750S için ₺46.902.840, 911 için ₺47.293.594; 750S ₺390.754 (%1) daha ucuz.
750S benzin motorla 750 HP, 911 benzin motorla 485 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma 750S için 2,8 sn, 911 için 3,0 sn; 750S 0,2 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol 750S için yaklaşık ₺801, 911 için ₺690 tutuyor; 911 her 100 km'de ₺112 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil 750S için yaklaşık 590 km, 911 için 610 km; uzun yolda 911 daha seyrek durur.
Uzunluk 750S için 4.569 mm, 911 için 4.519 mm; 750S 50 mm daha uzun. Aks mesafesi 750S tarafında 220 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi 750S için 150 litre, 911 için 132 litre; aile ve uzun yol kullanımında 750S 18 litre önde.
Yıllık MTV 750S için yaklaşık ₺144.770, 911 için ₺167.671.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Mclaren 750S 41 puanla önde (diğeri 39). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse 911, bagaj ve aile kullanımıysa 750S daha mantıklı bir seçim.
- 750S mi 911 mi daha ucuz?
- 750S. Güncel kasko değeri ₺46.902.840, 911 için ₺47.293.594; aradaki fark ₺390.754.
- 750S mi 911 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde 911. 100 km için ₺690 harcıyor, 750S ₺801; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺16.751.
- 750S mi 911 mi daha geniş?
- Bagajda 750S: 150 litre, 911 için 132 litre. Aks mesafesinde 750S önde.







