Mclaren 620R vs Porsche 911
27 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Mclaren 620R vs Porsche 911 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Mclaren 620R, 3 kategorinin 1 tanesini alıyor.
620R genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından 911 daha iyi: 690 ₺/100km / 821 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Mclaren 620R öne çıkıyor (Kalite 40 - 39). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 95Performans95
- 14Ekonomi19
- 15Kullanışlılık8
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- 620R 220 mm daha uzun aks mesafesiyle arka diz mesafesinde avantajlı.
- 911 her 100 km'de yaklaşık 131 ₺ daha az enerji harcıyor (%16 daha ekonomik).
- 911 tek depoyla ~34 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Mclaren 620R 620RC-Coupe · Coupe · 2020–2020₺49.656.982 | Porsche 911 911 Targa 4 Gts 3.6 (485)C-Coupe · Coupe · 2024–2026₺47.293.594 |
|---|---|---|
| GüçHP | 620EN İYİ | 485 |
| TorkNm | 620 | 610 |
| 0-100 km/ssn | 2,9 | 3,0 |
| Çekiş | Arkadan itiş | Arkadan itiş |
| Azami hızkm/s | 322 | 312 |
| Motor hacmicc | 3.800 | 3.600 |
| Silindir | 8 | 6 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 821 | 690EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 576 | 610EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 285 | 239EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 12,5 | 10,5 |
| Bagaj hacmiL | 150 | 132 |
| Aks mesafesimm | 2.670EN İYİ | 2.450 |
| Koltuk | 2 | 4 |
| Kapı | 2 | 2 |
| Uzunlukmm | 4.546 | 4.519 |
| Genişlikmm | 2.095 | 1.852 |
| Yükseklikmm | 1.194 | 1.300 |
| Ağırlıkkg | 1.386 | 1.515 |
| DepoL | 72 | 64 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺49.656.982 | ₺47.293.594 |
| Yıllık MTV | ₺85.271 | ₺167.671 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 80,8 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Mclaren 620R mi Porsche 911 mi?
Mclaren 620R ile Porsche 911 C-Coupe segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri 620R için ₺49.656.982, 911 için ₺47.293.594; 911 ₺2.363.388 (%5) daha ucuz.
620R benzin motorla 620 HP, 911 benzin motorla 485 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma 620R için 2,9 sn, 911 için 3,0 sn; 620R 0,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol 620R için yaklaşık ₺821, 911 için ₺690 tutuyor; 911 her 100 km'de ₺131 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil 620R için yaklaşık 576 km, 911 için 610 km; uzun yolda 911 daha seyrek durur.
Uzunluk 620R için 4.546 mm, 911 için 4.519 mm; 620R 27 mm daha uzun. Aks mesafesi 620R tarafında 220 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi 620R için 150 litre, 911 için 132 litre; aile ve uzun yol kullanımında 620R 18 litre önde.
Yıllık MTV 620R için yaklaşık ₺85.271, 911 için ₺167.671.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Mclaren 620R 40 puanla önde (diğeri 39). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse 911, bagaj ve aile kullanımıysa 620R daha mantıklı bir seçim.
- 620R mi 911 mi daha ucuz?
- 911. Güncel kasko değeri ₺47.293.594, 620R için ₺49.656.982; aradaki fark ₺2.363.388.
- 620R mi 911 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde 911. 100 km için ₺690 harcıyor, 620R ₺821; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺19.707.
- 620R mi 911 mi daha geniş?
- Bagajda 620R: 150 litre, 911 için 132 litre. Aks mesafesinde 620R önde.







