araçkarşılaştır.com

Land Rover Velar vs SsangYong Rexton G4

30 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Velar 2.0 P300 R-dynamic S ve Rexton G4 Dizel 2.2 4x4 A/t Platinum. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Land Rover Velar, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.

Velar genel puanda önde, ancak tork bakımından Rexton G4 daha iyi: 420 Nm / 400 Nm.

Genel değerlendirmede Land Rover Velar öne çıkıyor (Kalite 55 - 47). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN · ÖNDE
55
Land Rover Velar · Değer 26
GENEL PUAN
47
SsangYong Rexton G4 · Değer 21

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Land Rover VelarSsangYong Rexton G4
  • 72Performans48
  • 27Ekonomi27
  • 71Kullanışlılık69
  • Güvenlikveri yetersiz
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.

  • Velar 0-100 km/s'e 4,2 sn daha hızlı ulaşıyor.
  • Velar 119 HP daha güçlü.
  • Velar bagajı 32 litre daha büyük.

Tüm veriler

ÖzellikLand Rover Velar VelarD-SUV · SUV · 2020–2020₺7.577.120SsangYong Rexton G4 Rexton G4D-SUV · SUV · 2018–2022₺8.129.281
GüçHP300EN İYİ181
TorkNm400420EN İYİ
0-100 km/ssn7,3EN İYİ11,5
ÇekişDört çekerDört çeker
Azami hızkm/s209180
Motor hacmicc2.0002.200
Silindir44
EmişTurboTurbo
Vites sayısı87
Enerji maliyeti₺/100km650
6,50 ₺/km
622EN İYİ
6,22 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km838824
CO₂ emisyonug/km226222
Yakıt tüketimiL/100km9,98,5
Bagaj hacmiL673EN İYİ641
Aks mesafesimm2.8742.865
Koltuk57
Kapı55
Uzunlukmm4.7974.850
Genişlikmm1.9301.960
Yükseklikmm1.6651.825
Ağırlıkkg1.9002.095
DepoL8370
Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı5
2017 testi
-
Hava yastığıkarşılaştırma dışı6-
ŞanzımanOtomatikOtomatik
LED farkarşılaştırma dışıVar-
Fiyat₺7.577.120
kasko değeri
₺8.129.281
kasko değeri
Yıllık MTV₺15.147₺36.448
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı-86,2
Garantiyıl35

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Land Rover Velar mı SsangYong Rexton G4 mu?

Land Rover Velar ile SsangYong Rexton G4 D-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Land Rover Velar Velar 2.0 P300 R-dynamic S ve SsangYong Rexton G4 Rexton G4 Dizel 2.2 4x4 A/t Platinum. Güncel kasko değeri Velar için ₺7.577.120, Rexton G4 için ₺8.129.281; Velar ₺552.161 (%7) daha ucuz.

Velar benzin motorla 300 HP, Rexton G4 dizel motorla 181 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Velar için 7,3 sn, Rexton G4 için 11,5 sn; Velar 4,2 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Velar için yaklaşık ₺650, Rexton G4 için ₺622 tutuyor; Rexton G4 her 100 km'de ₺29 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Velar için yaklaşık 838 km, Rexton G4 için 824 km; uzun yolda Velar daha seyrek durur.

Uzunluk Velar için 4.797 mm, Rexton G4 için 4.850 mm; Rexton G4 53 mm daha uzun. Aks mesafesi Velar tarafında 9 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Velar için 673 litre, Rexton G4 için 641 litre; aile ve uzun yol kullanımında Velar 32 litre önde.

Yıllık MTV Velar için yaklaşık ₺15.147, Rexton G4 için ₺36.448. Garanti süresi Velar için 3 yıl, Rexton G4 için 5 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Velar 55 puanla önde (diğeri 47). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse Rexton G4, bagaj ve aile kullanımıysa Velar daha mantıklı bir seçim.

Velar mı Rexton G4 mu daha ucuz?
Velar. Güncel kasko değeri ₺7.577.120, Rexton G4 için ₺8.129.281; aradaki fark ₺552.161.
Velar mı Rexton G4 mu daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Rexton G4. 100 km için ₺622 harcıyor, Velar ₺650; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺4.309.
Velar mı Rexton G4 mu daha geniş?
Bagajda Velar: 673 litre, Rexton G4 için 641 litre. Aks mesafesinde Velar önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.