Land Rover Velar vs SsangYong Rexton G4
30 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Land Rover Velar vs SsangYong Rexton G4 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Velar, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Velar genel puanda önde, ancak tork bakımından Rexton G4 daha iyi: 420 Nm / 400 Nm.
Genel değerlendirmede Land Rover Velar öne çıkıyor (Kalite 55 - 47). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 72Performans48
- 27Ekonomi27
- 71Kullanışlılık69
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- Velar 0-100 km/s'e 4,2 sn daha hızlı ulaşıyor.
- Velar 119 HP daha güçlü.
- Velar bagajı 32 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Land Rover Velar Velar 2.0 P300 R-dynamic SD-SUV · SUV · 2020–2020₺7.577.120 | SsangYong Rexton G4 Rexton G4 Dizel 2.2 4x4 A/t PlatinumD-SUV · SUV · 2018–2022₺8.129.281 |
|---|---|---|
| GüçHP | 300EN İYİ | 181 |
| TorkNm | 400 | 420EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 7,3EN İYİ | 11,5 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 209 | 180 |
| Motor hacmicc | 2.000 | 2.200 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 650 | 622EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 838 | 824 |
| CO₂ emisyonug/km | 226 | 222 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 9,9 | 8,5 |
| Bagaj hacmiL | 673EN İYİ | 641 |
| Aks mesafesimm | 2.874 | 2.865 |
| Koltuk | 5 | 7 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.797 | 4.850 |
| Genişlikmm | 1.930 | 1.960 |
| Yükseklikmm | 1.665 | 1.825 |
| Ağırlıkkg | 1.900 | 2.095 |
| DepoL | 83 | 70 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺7.577.120 | ₺8.129.281 |
| Yıllık MTV | ₺15.147 | ₺36.448 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 86,2 |
| Garantiyıl | 3 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Land Rover Velar mı SsangYong Rexton G4 mu?
Land Rover Velar ile SsangYong Rexton G4 D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Velar için ₺7.577.120, Rexton G4 için ₺8.129.281; Velar ₺552.161 (%7) daha ucuz.
Velar benzin motorla 300 HP, Rexton G4 dizel motorla 181 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Velar için 7,3 sn, Rexton G4 için 11,5 sn; Velar 4,2 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Velar için yaklaşık ₺650, Rexton G4 için ₺622 tutuyor; Rexton G4 her 100 km'de ₺29 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Velar için yaklaşık 838 km, Rexton G4 için 824 km; uzun yolda Velar daha seyrek durur.
Uzunluk Velar için 4.797 mm, Rexton G4 için 4.850 mm; Rexton G4 53 mm daha uzun. Aks mesafesi Velar tarafında 9 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Velar için 673 litre, Rexton G4 için 641 litre; aile ve uzun yol kullanımında Velar 32 litre önde.
Yıllık MTV Velar için yaklaşık ₺15.147, Rexton G4 için ₺36.448. Garanti süresi Velar için 3 yıl, Rexton G4 için 5 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Velar 55 puanla önde (diğeri 47). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse Rexton G4, bagaj ve aile kullanımıysa Velar daha mantıklı bir seçim.
- Velar mı Rexton G4 mu daha ucuz?
- Velar. Güncel kasko değeri ₺7.577.120, Rexton G4 için ₺8.129.281; aradaki fark ₺552.161.
- Velar mı Rexton G4 mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Rexton G4. 100 km için ₺622 harcıyor, Velar ₺650; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺4.309.
- Velar mı Rexton G4 mu daha geniş?
- Bagajda Velar: 673 litre, Rexton G4 için 641 litre. Aks mesafesinde Velar önde.










