Land Rover Range Rover vs Land Rover Range Rover Sport
39 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Land Rover Range Rover vs Land Rover Range Rover Sport karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Range Rover, 4 kategorinin 1 tanesini alıyor.
Genel değerlendirmede Land Rover Range Rover öne çıkıyor (Kalite 71 - 70). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 85Performans85
- 38Ekonomi38
- 79Kullanışlılık74
- 87Güvenlik87
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Range Rover bagajı 78 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Land Rover Range Rover 3.0 D350 Hse LWBE-SUV · SUV · 2023–2024₺26.065.820 | Land Rover Range Rover Sport Sport 3.0 D350 AutobiographyE-SUV · SUV · 2022–2026₺25.195.064 |
|---|---|---|
| GüçHP | 350 | 350 |
| TorkNm | 700 | 700 |
| 0-100 km/ssn | 6,5 | 6,5 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 234 | 234 |
| Motor hacmicc | 3.000 | 3.000 |
| Silindir | 6 | 6 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 563 | 563 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.169 | 1.169 |
| CO₂ emisyonug/km | 202 | 202 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 7,7 | 7,7 |
| Bagaj hacmiL | 725EN İYİ | 647 |
| Aks mesafesimm | 2.997 | 2.997 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 5.052 | 4.946 |
| Genişlikmm | 2.047 | 2.047 |
| Yükseklikmm | 1.870 | 1.820 |
| Ağırlıkkg | 2.585 | 2.380 |
| DepoL | 90 | 90 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 13.1" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Deri |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺26.065.820 | ₺25.195.064 |
| Yıllık MTV | ₺70.018 | ₺70.018 |
| Yıllık değer koruma% | 89,3 | 87,8 |
| Garantiyıl | 3 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Land Rover Range Rover mi Land Rover Range Rover Sport mu?
Land Rover Range Rover ile Land Rover Range Rover Sport E-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Range Rover için ₺26.065.820, Range Rover Sport için ₺25.195.064; Range Rover Sport ₺870.756 (%3) daha ucuz.
Range Rover dizel motorla 350 HP, Range Rover Sport dizel motorla 350 HP güç üretiyor. 100 km'lik enerji maliyeti ikisinde de yaklaşık ₺563.
Uzunluk Range Rover için 5.052 mm, Range Rover Sport için 4.946 mm; Range Rover 106 mm daha uzun. Bagaj hacmi Range Rover için 725 litre, Range Rover Sport için 647 litre; aile ve uzun yol kullanımında Range Rover 78 litre önde.
Euro NCAP'te Range Rover 5 yıldız (2022), Range Rover Sport 5 yıldız (2022) almış. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺70.018. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Range Rover yılda yaklaşık %11, Range Rover Sport %12 değer kaybediyor; Range Rover değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Range Rover 71 puanla önde (diğeri 70). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- Range Rover mi Range Rover Sport mu daha ucuz?
- Range Rover Sport. Güncel kasko değeri ₺25.195.064, Range Rover için ₺26.065.820; aradaki fark ₺870.756.
- Range Rover mi Range Rover Sport mu daha geniş?
- Bagajda Range Rover: 725 litre, Range Rover Sport için 647 litre.
- Range Rover mi Range Rover Sport mu daha az değer kaybediyor?
- Range Rover. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Range Rover için %11, Range Rover Sport için %12.








