araçkarşılaştır.com

Kia Niro EV vs Seres Seres 3

35 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Niro EV 204 AT Prestige Elektrikli ve Seres 3 Elektrikli. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Kia Niro EV, 5 kategorinin 5 tanesini alıyor.

Niro EV genel puanda önde, ancak tork bakımından Seres 3 daha iyi: 300 Nm / 255 Nm.

Genel değerlendirmede Kia Niro EV öne çıkıyor (Kalite 75 - 65). Fiyatına göre ise Seres Seres 3 daha iyi bir alım (Değer 59 - 30).

GENEL PUAN · ÖNDE
75
Kia Niro EV · Değer 30
GENEL PUAN
65
Seres Seres 3 · Değer 59

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Kia Niro EVSeres Seres 3
  • 56Performans49
  • 77Ekonomi72
  • 48Kullanışlılık35
  • 97Güvenlik90
  • 92Konfor & Donanım71

20 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.

  • Niro EV led far bakımından önde: Var / Yok.
  • Niro EV hız sabitleyici bakımından önde: Adaptif / Standart.
  • Niro EV 2 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.

Tüm veriler

ÖzellikKia Niro EV Niro EVC-SUV · SUV · 2022–2023₺3.165.323Seres Seres 3 Seres 3C-SUV · SUV · 2021–2022₺2.023.671
GüçHP204EN İYİ163
TorkNm255300EN İYİ
0-100 km/ssn7,8EN İYİ8,9
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s167155
Enerji maliyeti₺/100km70
0,70 ₺/km
76
0,76 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km460EN İYİ330
CO₂ emisyonug/km00
Enerji tüketimikWh/100km16,217,5
BataryakWh65,053,0
DC hızlı şarj (10-80%)dk4333
Bagaj hacmiL475EN İYİ378
Aks mesafesimm2.720EN İYİ2.655
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.4204.385
Genişlikmm1.8251.850
Yükseklikmm1.5701.650
Ağırlıkkg1.7571.720
Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı4
2022 testi
-
Hava yastığı8EN İYİ6
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıGeri görüş kamerasıGeri görüş kamerası
KlimaOtomatikOtomatik
Hız sabitleyiciAdaptifEN İYİStandart
Ekran10.25"10.25"
Cam tavanVarVar
LED farVarEN İYİYok
Anahtarsız girişVarVar
DöşemeDeriDeri
Isıtmalı koltukVarVar
Fiyat₺3.165.323
kasko değeri
₺2.023.671
kasko değeri
Yıllık MTV₺12.688₺5.369
Yıllık değer koruma%70,594,7
Garantiyılkarşılaştırma dışı5-

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Kia Niro EV mi Seres Seres 3 mi?

Kia Niro EV ile Seres Seres 3 C-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Kia Niro EV Niro EV 204 AT Prestige Elektrikli ve Seres Seres 3 Seres 3 Elektrikli. Güncel kasko değeri Niro EV için ₺3.165.323, Seres 3 için ₺2.023.671; Seres 3 ₺1.141.652 (%36) daha ucuz.

Niro EV elektrik motorla 204 HP, Seres 3 elektrik motorla 163 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Niro EV için 7,8 sn, Seres 3 için 8,9 sn; Niro EV 1,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Niro EV için yaklaşık ₺70, Seres 3 için ₺76 tutuyor; Niro EV her 100 km'de ₺6 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Niro EV için yaklaşık 460 km, Seres 3 için 330 km; uzun yolda Niro EV daha seyrek durur.

Uzunluk Niro EV için 4.420 mm, Seres 3 için 4.385 mm; Niro EV 35 mm daha uzun. Aks mesafesi Niro EV tarafında 65 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Niro EV için 475 litre, Seres 3 için 378 litre; aile ve uzun yol kullanımında Niro EV 97 litre önde.

Hava yastığı sayısı Niro EV için 8, Seres 3 için 6.

Yıllık MTV Niro EV için yaklaşık ₺12.688, Seres 3 için ₺5.369. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Niro EV yılda yaklaşık %30, Seres 3 %5 değer kaybediyor; Seres 3 değerini daha iyi koruyor.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Kia Niro EV 75 puanla önde (diğeri 65). Fiyatına göre bakıldığında ise Seres 3 daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.

Niro EV mi Seres 3 mi daha ucuz?
Seres 3. Güncel kasko değeri ₺2.023.671, Niro EV için ₺3.165.323; aradaki fark ₺1.141.652.
Niro EV mi Seres 3 mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Niro EV. 100 km için ₺70 harcıyor, Seres 3 ₺76; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺842.
Niro EV mi Seres 3 mi daha geniş?
Bagajda Niro EV: 475 litre, Seres 3 için 378 litre. Aks mesafesinde Niro EV önde.
Niro EV mi Seres 3 mi daha az değer kaybediyor?
Seres 3. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Seres 3 için %5, Niro EV için %30.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.