Kia Niro EV vs Seres Seres 3
35 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Kia Niro EV vs Seres Seres 3 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Kia Niro EV, 5 kategorinin 5 tanesini alıyor.
Niro EV genel puanda önde, ancak tork bakımından Seres 3 daha iyi: 300 Nm / 255 Nm.
Genel değerlendirmede Kia Niro EV öne çıkıyor (Kalite 75 - 65). Fiyatına göre ise Seres Seres 3 daha iyi bir alım (Değer 59 - 30).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 56Performans49
- 77Ekonomi72
- 48Kullanışlılık35
- 97Güvenlik90
- 92Konfor & Donanım71
20 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.
- Niro EV led far bakımından önde: Var / Yok.
- Niro EV hız sabitleyici bakımından önde: Adaptif / Standart.
- Niro EV 2 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
Tüm veriler
| Özellik | Kia Niro EV Niro EV 204 AT Prestige ElektrikliC-SUV · SUV · 2022–2023₺3.165.323 | Seres Seres 3 Seres 3 ElektrikliC-SUV · SUV · 2021–2022₺2.023.671 |
|---|---|---|
| GüçHP | 204EN İYİ | 163 |
| TorkNm | 255 | 300EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 7,8EN İYİ | 8,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 167 | 155 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 70 | 76 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 460EN İYİ | 330 |
| CO₂ emisyonug/km | 0 | 0 |
| Enerji tüketimikWh/100km | 16,2 | 17,5 |
| BataryakWh | 65,0 | 53,0 |
| DC hızlı şarj (10-80%)dk | 43 | 33 |
| Bagaj hacmiL | 475EN İYİ | 378 |
| Aks mesafesimm | 2.720EN İYİ | 2.655 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.420 | 4.385 |
| Genişlikmm | 1.825 | 1.850 |
| Yükseklikmm | 1.570 | 1.650 |
| Ağırlıkkg | 1.757 | 1.720 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 4 | - |
| Hava yastığı | 8EN İYİ | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klima | Otomatik | Otomatik |
| Hız sabitleyici | AdaptifEN İYİ | Standart |
| Ekran | 10.25" | 10.25" |
| Cam tavan | Var | Var |
| LED far | VarEN İYİ | Yok |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Deri | Deri |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺3.165.323 | ₺2.023.671 |
| Yıllık MTV | ₺12.688 | ₺5.369 |
| Yıllık değer koruma% | 70,5 | 94,7 |
| Garantiyılkarşılaştırma dışı | 5 | - |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Kia Niro EV mi Seres Seres 3 mi?
Kia Niro EV ile Seres Seres 3 C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Niro EV için ₺3.165.323, Seres 3 için ₺2.023.671; Seres 3 ₺1.141.652 (%36) daha ucuz.
Niro EV elektrik motorla 204 HP, Seres 3 elektrik motorla 163 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Niro EV için 7,8 sn, Seres 3 için 8,9 sn; Niro EV 1,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Niro EV için yaklaşık ₺70, Seres 3 için ₺76 tutuyor; Niro EV her 100 km'de ₺6 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Niro EV için yaklaşık 460 km, Seres 3 için 330 km; uzun yolda Niro EV daha seyrek durur.
Uzunluk Niro EV için 4.420 mm, Seres 3 için 4.385 mm; Niro EV 35 mm daha uzun. Aks mesafesi Niro EV tarafında 65 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Niro EV için 475 litre, Seres 3 için 378 litre; aile ve uzun yol kullanımında Niro EV 97 litre önde.
Hava yastığı sayısı Niro EV için 8, Seres 3 için 6.
Yıllık MTV Niro EV için yaklaşık ₺12.688, Seres 3 için ₺5.369. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Niro EV yılda yaklaşık %30, Seres 3 %5 değer kaybediyor; Seres 3 değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Kia Niro EV 75 puanla önde (diğeri 65). Fiyatına göre bakıldığında ise Seres 3 daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- Niro EV mi Seres 3 mi daha ucuz?
- Seres 3. Güncel kasko değeri ₺2.023.671, Niro EV için ₺3.165.323; aradaki fark ₺1.141.652.
- Niro EV mi Seres 3 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Niro EV. 100 km için ₺70 harcıyor, Seres 3 ₺76; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺842.
- Niro EV mi Seres 3 mi daha geniş?
- Bagajda Niro EV: 475 litre, Seres 3 için 378 litre. Aks mesafesinde Niro EV önde.
- Niro EV mi Seres 3 mi daha az değer kaybediyor?
- Seres 3. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Seres 3 için %5, Niro EV için %30.













