Kia EV3 vs Toyota C-HR
32 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Kia EV3 vs Toyota C-HR karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Kia EV3, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.
EV3 genel puanda önde, ancak döşeme bakımından C-HR daha iyi: Deri / Kumaş.
Genel değerlendirmede Kia EV3 öne çıkıyor (Kalite 71 - 63). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 57Performans29
- 81Ekonomi65
- 45Kullanışlılık34
- 95Güvenlik95
- 69Konfor & Donanım83
20 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.
- EV3 her 100 km'de yaklaşık 231 ₺ daha az enerji harcıyor (%78 daha ekonomik).
- EV3 0-100 km/s'e 3,0 sn daha hızlı ulaşıyor.
- C-HR döşeme bakımından önde: Deri / Kumaş.
Tüm veriler
| Özellik | Kia EV3 EV3 (204) AT Cool Long RangeC-SUV · SUV · 2026–2026₺2.450.000 | Toyota C-HR C-hr 1.8 Hybrid Passion X-pack E-cvtC-SUV · SUV · 2019–2023₺2.494.320 |
|---|---|---|
| GüçHP | 204EN İYİ | 122 |
| TorkNm | 283EN İYİ | 142 |
| 0-100 km/ssn | 7,9EN İYİ | 10,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 170 | 180 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 64EN İYİ | 296 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 604 | 956EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0EN İYİ | 102 |
| Bagaj hacmiL | 460EN İYİ | 377 |
| Aks mesafesimm | 2.680EN İYİ | 2.640 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.300 | 4.360 |
| Genişlikmm | 1.850 | 1.795 |
| Yükseklikmm | 1.560 | 1.565 |
| Ağırlıkkgkarşılaştırma dışı | - | 1.320 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Hava yastığı | 7 | 7 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | Adaptif | Adaptif |
| Ekran | 12.3"EN İYİ | 8" |
| Cam tavan | Yok | Yok |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Kumaş | DeriEN İYİ |
| Isıtmalı koltuk | Yok | VarEN İYİ |
| Fiyat | ₺2.450.000 | ₺2.494.320 |
| Yıllık MTV | ₺14.586 | ₺16.600 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 89,9 |
| Garantiyıl | 5 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Kia EV3 mi Toyota C-HR mı?
Kia EV3 ile Toyota C-HR C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri EV3 için ₺2.450.000, C-HR için ₺2.494.320; EV3 ₺44.320 (%2) daha ucuz.
EV3 elektrik motorla 204 HP, C-HR hibrit motorla 122 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma EV3 için 7,9 sn, C-HR için 10,9 sn; EV3 3,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol EV3 için yaklaşık ₺64, C-HR için ₺296 tutuyor; EV3 her 100 km'de ₺231 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil EV3 için yaklaşık 604 km, C-HR için 956 km; uzun yolda C-HR daha seyrek durur.
Uzunluk EV3 için 4.300 mm, C-HR için 4.360 mm; C-HR 60 mm daha uzun. Aks mesafesi EV3 tarafında 40 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi EV3 için 460 litre, C-HR için 377 litre; aile ve uzun yol kullanımında EV3 83 litre önde.
İkisinde de 7 hava yastığı var.
Yıllık MTV EV3 için yaklaşık ₺14.586, C-HR için ₺16.600. Garanti süresi EV3 için 5 yıl, C-HR için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Kia EV3 71 puanla önde (diğeri 63). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- EV3 mi C-HR mi daha ucuz?
- EV3. Güncel kasko değeri ₺2.450.000, C-HR için ₺2.494.320; aradaki fark ₺44.320.
- EV3 mi C-HR mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde EV3. 100 km için ₺64 harcıyor, C-HR ₺296; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺34.686.
- EV3 mi C-HR mi daha geniş?
- Bagajda EV3: 460 litre, C-HR için 377 litre. Aks mesafesinde EV3 önde.











