Jeep Renegade vs Kia Stonic
29 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Jeep Renegade vs Kia Stonic karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Jeep Renegade, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Genel değerlendirmede Jeep Renegade öne çıkıyor (Kalite 57 - 39).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2014 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 39Performans25
- 64Ekonomi53
- 29Kullanışlılık29
- 87Güvenlik46
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Renegade daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- Renegade 148 Nm daha fazla tork üretiyor.
- Renegade tek depoyla ~273 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Jeep Renegade Jeep Renegade 1.6 120 Ddctlimiteddizel E6D S5B-SUV · SUV · 2019–2020₺1.498.173 | Kia Stonic Stonic Business Plus 1.0 100 DCTB-SUV · SUV · 2024–2025₺1.513.087 |
|---|---|---|
| GüçHP | 120EN İYİ | 100 |
| TorkNm | 320EN İYİ | 172 |
| 0-100 km/ssn | 10,2EN İYİ | 11,5 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 178 | 183 |
| Motor hacmicc | 1.600 | 1.000 |
| Silindir | 4 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 322EN İYİ | 361 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.091EN İYİ | 818 |
| CO₂ emisyonug/km | 115EN İYİ | 125 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 4,4 | 5,5 |
| Bagaj hacmiL | 351 | 352 |
| Aks mesafesimm | 2.570 | 2.580 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.236 | 4.140 |
| Genişlikmm | 1.805 | 1.760 |
| Yükseklikmm | 1.667 | 1.520 |
| Ağırlıkkg | 1.430 | 1.145 |
| DepoL | 48 | 45 |
| Euro NCAPyıldız | 5EN İYİ | 3 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺1.498.173 | ₺1.513.087 |
| Yıllık MTV | ₺5.220 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma% | 97,8 | 99,2 |
| Garantiyıl | 2 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Jeep Renegade mi Kia Stonic mi?
Jeep Renegade ile Kia Stonic B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Renegade için ₺1.498.173, Stonic için ₺1.513.087; Renegade ₺14.914 (%1) daha ucuz.
Renegade dizel motorla 120 HP, Stonic benzin motorla 100 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Renegade için 10,2 sn, Stonic için 11,5 sn; Renegade 1,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Renegade için yaklaşık ₺322, Stonic için ₺361 tutuyor; Renegade her 100 km'de ₺40 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Renegade için yaklaşık 1.091 km, Stonic için 818 km; uzun yolda Renegade daha seyrek durur.
Uzunluk Renegade için 4.236 mm, Stonic için 4.140 mm; Renegade 96 mm daha uzun. Aks mesafesi Stonic tarafında 10 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Renegade için 351 litre, Stonic için 352 litre; aile ve uzun yol kullanımında Stonic 1 litre önde.
Euro NCAP'te Renegade 5 yıldız (2014), Stonic 3 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV Renegade için yaklaşık ₺5.220, Stonic için ₺6.902. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Renegade yılda yaklaşık %2, Stonic %1 değer kaybediyor; Stonic değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Renegade için 2 yıl, Stonic için 5 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Jeep Renegade 57 puanla önde (diğeri 39). Öncelik düşük yakıt gideriyse Renegade, bagaj ve aile kullanımıysa Stonic daha mantıklı bir seçim.
- Renegade mi Stonic mi daha ucuz?
- Renegade. Güncel kasko değeri ₺1.498.173, Stonic için ₺1.513.087; aradaki fark ₺14.914.
- Renegade mi Stonic mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Renegade. 100 km için ₺322 harcıyor, Stonic ₺361; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺5.928.
- Renegade mi Stonic mi daha geniş?
- Bagajda Stonic: 352 litre, Renegade için 351 litre. Aks mesafesinde Stonic önde.
- Renegade mi Stonic mi daha az değer kaybediyor?
- Stonic. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Stonic için %1, Renegade için %2.








